Ariel ile Beyazlar Nasıl Yıkanır?


Ev
12/01/2022

Ariel ile Beyazlar Nasıl Yıkanır?

Beyaz yıkama ve beyaz çamaşırların parlak kalmasını sağlamak kolay değildir. En küçük leke bile kendini gösterir ve çabalarınızı boşa çıkmış gibi hissettirir. Beyazları yıkama sürecinde, parlak kalmasını nasıl sağlayacağınızı ve grileşmesini nasıl engelleyeceğinizi bu beyazları yıkama rehberimizde bulabilirsiniz. Her gün yaptığımız birçok ev işi arasında, çamaşır yıkamak çok kolay bir iş gibi görünür. Çamaşırları çamaşır makinesine koyun, deterjan ekleyin ve başlat düğmesine basın. Süreç basit görünse de, yanlış yıkama kıyafetlerinizi olumsuz etkileyebilir, bu nedenle çamaşırlarda mükemmel sonucu elde etmek için gerekli adımları izlemek önemlidir. Beyaz gömleklerin griye dönüşmesini nasıl önleyeceğinizi, renkli kıyafetlerinizi sıralamanın doğru yolunu ve kıyafetlerinizi, nevresimlerinizi ilk aldığınız gibi yepyeni tutmak için bilmeniz gereken temel ipuçlarını öğrenin, tavsiyelerimiz için okumaya devam edin.

Beyaz çamaşırlar nasıl yıkanır?

Bazı ilk adımlar şöyle: 

Beyaz çamaşır yıkamaya başlamadan önce beyazları ve renkli çamaşırları ayırın:
Beyaz olmayan çamaşırlar, içerdikleri boya sebebiyle beyaz çamaşır yıkama aşamasında birlikte yıkandıkları takdirde, beyazların rengini bozarlar.

Çamaşır yıkama talimatlarını izleyin: Beyaz çamaşır yıkama öncesi, öncelikle o çamaşırın üzerindeki yıkama talimatlarına göz atmanız gerekir. Bazı beyaz çamaşırlar hassastır ve o şekilde ele alınmadığında yıpranma olabilir.

Önce lekeleri çıkarın: Her ne kadar leke çıkaran beyaz çamaşır yıkama ürünleri olsa da, herhangi bir beyaz çamaşır yıkama sürecinin ilk etabı varolan lekeye yoğunlaşmaktır. Lekenin kaldıkça çıkmasının daha zor olacağını unutmayın.

Beyazlarda kimyasal madde kullanmayın: Sanıldığının aksine çamaşır suyu gibi kimyasallar beyaz çamaşır yıkama esnasında beyazları beyazlatmaz, sarartır ve daha da önemlisi inceltir. Bu sebeple beyazlarda asla kimyasal kullanmayın.

Beyazları nasıl beyaz tutarım?

Beyaz eşyaların griye dönmesinin veya matlaşmasının ana nedeni yanlış yıkama ve yanlış renk sıralamasından kaynaklanmaktadır. İnsanlar genellikle renklilere göre daha az beyaz çamaşıra sahiptir, bu nedenle beyazları renkli giysilerle karıştırma eğilimindedirler. Ne yazık ki, çoğu kumaş türü - özellikle pamuk - renksiz değildir, bu nedenle boya molekülleri yıkama suyuna tutunur ve en belirgin şekilde beyaz ve diğer hafif renkli kumaşlara yerleşir. Çok kirli çamaşırların çarşaf gibi az kirli çamaşırlarla yıkanması da pisliğe neden olabilir. Kirlerden kurtulmak için yeterli deterjan eklemediğiniz sürece, temizlemek istediğiniz diğer kıyafetlere bulaşır. Su kalitesi de beyazlarınızın çamaşır makinesinden nasıl çıktığını etkileyebilir. Demiri yüksek ve sert su (kalsiyum ve magnezyum açısından zengin) deterjanları daha az etkili hale getirebilir ve lekelenmeye neden olabilir.

Beyazlar nasıl yıkanır?

Beyazları yıkama, diğer çamaşırlardan ayrı yapılmalıdır. Beyazları yıkama sürecinde, beyazlığı korumanın en iyi yolu, beyaz maddeleri kumaşın kaldırabileceği ideal sıcaklıkta birlikte yıkamaktır. Tavsiye edilen ısı ayarını kullanarak Ariel gibi uygun bir deterjan seçin. Tek yıkamada kurumuş lekelerde bile olağanüstü leke çıkarma gücü, beyazlardan üstün parlaklık, kısa sürede çözünen ve kalıntı bırakmayan formülüyle, beyazlar nasıl yıkanır diyorsanız; beyazlar için OXI Etkili Ariel’i deneyin.

Eğer OXI Etkili Ariel kullanmıyorsanız, beyazlığın korunmasına yardımcı olmak için boraks, oksijenli ağartıcı veya çamaşır suyu gibi bir çamaşır takviyesi ekleyerek sıradan deterjanların temizleme gücünü artırabilirsiniz. Yıkamadan önce, çok kirli çamaşırları bir leğende ıslatın ve ayrı olarak yıkayın.

Beyazlardaki lekelerle nasıl mücadele ederim?

Sarı ter lekelerini ve diğer yağlı lekeleri çıkarmak için Ariel Lekesavar kapak ile ön müdahale yapın (boya transferini önlemek için renklilerle beyazları karıştırmayın). Lekesavar kapak ve Ariel kullanarak sıvıyı kumaşta hafifçe ovalayın. Terlemeyi önleyici kremler veya deodoranttan arta kalan lekeler, yemek izleri (kahve veya meyve suyu) ve koltuk altı sararması gibi renkli lekeleri, yıkamadan hemen önce seyreltilmemiş sıvı oksijenli ağartıcıyı uygulayarak ele alın. Ayda bir kez veya beyazlarınız donuklaştığında, bunları bir renk çıkarıcı ile yıkayın veya bir leğendeki kaynar suya ve oksijenli ağartıcıya batırın (bu sadece uygun kumaşlarda deneyin). Hangi tekniğin en iyi beyazlaştırdığını belirlemek için denemeniz gerekebilir.

Suyun çamaşır yıkamaya uygun olduğunu nasıl anlarım?

Beyazları yıkama sürecinde suyunuz yüksek bir demir içeriğine sahipse, duş ve tuvalette kırmızımsı lekeler oluşuyorsa, çamaşır sodası ile yıkayın. Klorlu ağartıcı kullanmayın: Demir ve sıcak su ile birleştiğinde beyazların sararma riskini artırır. Bunun yerine, daha etkili olan OXI gücü Ariel veya çevre dostu bir alternatif olan oksijenli ağartıcı kullanın. Sert su için (banyo armatürlerinde sert, temizlenmesi zor tortular ile kanıtlanır), bazı deterjanların daha fazla miktarda kullanılmasını gerekebilir. Suyunuz özellikle sertse, mineralleri temizleyen bir su yumuşatıcısı kullanmadığınız sürece beyazların bozulmasını sağlayamayabilirsiniz.

Ariel’den muhteşem bir yeniliği keşfedin. OXI Gücü Etkili Ariel ile artık beyazları yıkama işinizi kolaylaştırıyor ve beyazlarınızı daha parlak hale getiriyor. Ayrıca kurumuş lekeleri bir tek bir yıkamayla çıkarmanızı sağlıyor. Daha uzun süren köpüğüyle üstün temizliğe merhaba deyin.

Ariel Sıvı Deterjan Parlak Renkleri ise renklilerde tercih edin. Leke Savar özel kapağını deterjan topu gibi çamaşır makinenizin içine yerleştirmeniz mümkün olduğu gibi kapağın üzerindeki özel fırça yardımıyla, lekelerin üzerine Ariel Sıvı'yı doğrudan sürebilir ve inatçı lekeyi makineye koymadan önce yumuşatıp temizleyebilirsiniz. LekeSavar kapak, koltuklarınız veya halılarınız üzerindeki lekelerin temizlenmesine de yardımcı olur.