Kötü kokulardan kurtulun, yolculuğun tadını çıkartın


Ev
4/02/2020
Arabanızın ne kadar rahat olduğu fark etmez. Eğer kötü kokuyorsa uzun bir yolculuk herkes için işkenceye dönüşür. İşte size arabanızdaki kötü kokulardan kurtulmanızı sağlayacak birkaç öneri.

1. Arabanızı temizleyin

Öncelikle arabanızdaki çöplerden kurtulun, çünkü kötü koku yayacaklardır. Özellikle koltuklara ve etrafındaki bölmelere iyi bakın. Tabii arabanın zemininde kullandığınız paspasların altlarına da...

2. Arabanızdaki yüzeyleri temizleyin

Arabanızdaki plastik, ahşap ve metal yüzeyleri sıcak su ve deterjanla temizleyin. Cam bölgeler için özel bir solüsyon ve gazete kağıdı kullanabilirsiniz. Böylece geride pamukçuk ya da parmak izi kalmaz. Eğer hava uygunsa camlarınızı açıp iyice bir havalandırın arabanızı.

3. Paspas temizliği

Arabanızın paspaslarını elektrikli süpürgeyle temizlemeden önce silkeleyin ya da bir fırçayla süpürün. Böylece ayakkabılardan arabaya taşınan çamur ve çakıllardan kurtulmuş olursunuz. Eğer zor olmayacaksa paspas temizliğini arabanın dışında yapın, böylece elektrikli süpürgeyi bir kez daha çalıştırma zahmetinden de kurtulmuş olursunuz.

4. Arabanızı süpürün

Paspasları dışarı çıkardıktan sonra fırsatı değerlendirip arabanızı elektrikli süpürgeyle iyice bir temizleyin. Koltukların altına ve aralarına özel özen gösterin. Bagajı da temizlemenizde fayda var. Genellikle fazla önem verilmediğinden kirli kalır.

5. Sıra kokularda

Arabanız hala istediğiniz kadar iyi kokmuyorsa birkaç nedeni olabilir.

Belki atılmış bir yiyecekten kalan bakteriler söz konusudur. Bu durumda kokunun kaynağını bulmanız gerekir. Bulup attıktan sonra Febreze Freshelle uygulayarak görünmez kalıntıları da ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer kokunun sebebi arabada içilen sigara ise ayrıca önlem almanız gerekir. Febreze Car ile arabanızdaki kötü kokuları bertaraf edebilirsiniz. Febreze Car kötü kokuları giderirken, hafif, ferah bir koku ile arabanızın havasını tazeler.

6. Arabanıza parfüm

Hele de uzun bir yolculuğa çıkacaksanız arabanızın iyi kokmasını istersiniz. Febreze Freshelle ve Febreze Car birlikte arabanızdaki taze havayı koruyup, yaydıkları güzel kokularla yolculuğunuzu bir hazza dönüştürürler.

Arabada Ev Rahatlığı
febreze car