8 Adımda Ev Temizliği Nasıl Yapılır?


Ev
15/04/2020


Ev İşlerini Kolaylaştıracak 8 İpucu

Ariel desteğiyle hazırlanmıştır.

Ev temizliği nasıl yapılır? Bir evi organize etmek ve bakımlı, temiz, sağlıklı şekilde işlemesini sağlamak kolay bir iş değil. Peki, tüm evin ve aile bireylerinin yaşamlarını organize edebilen kadınların başarısı neye dayanıyor? İşte, evdeki başarısıyla hayranlık uyandıran kadınların işlerini kolaylaştıran 8 sır! 

 

1. Kurutma makinesinin hızlı kurutmasını nasıl sağlarım?

Kurutma makineleri sayesinde çamaşırları artık hızla kurutabiliyoruz ama bu süreci daha da hızlandırmak ve enerjiden tasarruf etmek mümkün. Kurutma makinenize ıslak çamaşırlarla beraber, kalın, kuru bir havlu da koyun. Havlu çamaşırlardaki nemi hızla çekecek ve çamaşırlarınızın daha da hızlı kurumasına yardımcı olacaktır. Havluyu ise sonrasında banyoya asarak kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz. 

 

2. Lekelerle nasıl başa çıkarım? 

Perdeler, koltuk kılıfları veya giysiler zor lekelerle kirlenebilir, panik yapmayın. Yıkamadan önce lekenin üzerine sıvı deterjan dökün ve 15 dakika bekletin, sonra makineye atın. Bu sayede lekenin yumuşamasını ve kolayca temizlenmesini sağlarsınız. 

OXI Gücü Etkili Ariel ile kurumuş lekeleri bile tek yıkamada çıkarın. 

 

3. Kedi köpek tüylerini nasıl temizlerim?

Evdeki küçük dostlarımızın tüy dökme döneminde elektrikli süpürgeleri daha fazla çalıştırmak zorundayız ama yine de halıya, koltuklara hatta kazaklarımıza takılan tüyleri elektrikli süpürgeler bile çekmeyebiliyor. Takılan tüylerden kurtulmanın püf noktası ise bulaşık eldiveni. Islak bir bulaşık eldiveni ile halının, koltukların üzerinde elinizi hafifçe dolaştırın. İnatçı tüyler eldivene takılacaklar.

 

4. Küçük eşyaları da dezenfekte etmeli miyim?

Sonbahar kış aylarında evinizi ne kadar dezenfekte etseniz de bakterilerin eve evde barınmasına engel olamayabilirsiniz ve sonra neden hastalandığınızı, nereden mikrop kaptığınızı merak edersiniz. Özellikle, henüz bağışıklık sistemi güçlenmemiş bebeklerin bulunduğu evlerde grip salgını dönemlerinde daha da dikkatli olmak gerekir. Sayısız insanın elinden geçen metal ve kağıt paralar, salgın dönemlerinde çok risklidir. Buna cep telefonları, anahtarlar da dahildir. Bu dönemlerde cüzdanlara yerleşen bakteriler çok uzun yıllar orada yaşamaya devam edebilirler. Cüzdanlarınızı düzenli olarak temizlemek, cep telefonları anti-bakteriyel mendiller ile silmek evdeki hijyeni sağlamak adına doğru bir harekettir.

 

5. Duşta hijyen nasıl sağlanır?

Siz hatırlasanız bile evdeki diğer bireyler duşa girerken yanlarına havlu almayı unutabilirler. Üç, dört kişinin yaşadığı bir evde, herkesin sık sık duş alması halinde, banyo sık sık ıslanacak ve her defasında yerlerin silinmesi, ıslanan banyo kilimlerinin değişmesi gerekecek. Oysa duş kabininin veya küvetin hemen yanına küçük bir yer havlusu yerleştirmeniz, banyo zeminin ıslak kalmasını engeller. 

 

6. Tül perde nasıl beyazlar? 

Beyazlar kaç derecede yıkanır? Genellikle beyaz olan perde ve tüllerin iyi görünmesi için iyi temizlenmesi gerekir.

Eviniz çok temiz olabilir ama eğer beyaz perdelerinizin, tüllerinizin rengi griye çalmaya başlamışsa, o evdeki tüm temizlik algısı kaybolur. Perdeleriniz her zaman bembeyaz olmalı. Perde çıkarıp asmak 3-5 dakika süren bir işlemdir. Yıkanması ve kuruması da hiç zor değildir. Perdelerin grileşmesine izin vermeyin. 

Beyazlar kaç derecede yıkanır sorusunun cevabı genellikle yanlış bilinir. Tüm lekeli çamaşırlar için cevap düşük derecelerdir. Çünkü lekeler yüksek ısılarda çamaşırlara yerleşir. Aynı şey grileşen veya sarılaşan beyazlar için de geçerlidir. 

Tek yıkamada kurumuş lekelerde bile olağanüstü leke çıkarma gücü, beyazlardan üstün parlaklık, kısa sürede çözünen ve kalıntı bırakmayan formülüyle, beyazlar nasıl yıkanır diyorsanız; beyazlar için OXI Etkili Ariel’i deneyin. 

 

7. Ev halkını nasıl temiz tutarım?

Çamaşır yıkamak kadınlar için zorlayıcı bir süreç olabilir ama gözünüz korkmasın. Evdeki bireyler için ayrı ayrı çamaşır sepetleri oluşturursanız, kimin hangi çamaşırı ne durumda, kolayca takip edebilirsiniz ve dev bir çamaşır sepeti içinde herkesin kirli çamaşırlarını tek tek ayıklamaya çalışmak yerine, çamaşırların yıkanmasını bir düzene oturtabilirsiniz. Eşiniz, önemli bir toplantı için acilen en sevdiği gömleğinin yıkanmasına mı ihtiyaç duyuyor? Gömleği bulmak dert değil. Çocuklar bu hafta dışarıda fazla oynayıp kıyafetlerini çamura mı buladılar? Hepsi kontrolünüz altında. Çamaşır yıkama planı zihninizde tıkır tıkır işliyor. Üstelik çocukların kıyafetlerine bulaştırdığı zor lekelerin, eşinizin gömleğine, sizin kıyafetlerinize bulaşma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

 

8. Ariel çamaşırlardaki lekeleri yok ediyor mu?

Ariel deterjanlar, güçlü formülüyle çamaşırları yıpratmadan lekeleri kolayca çıkarıyor. Jel, sıvı ve toz deterjanlarıyla Ariel, çamaşırları temizlemede ve lekeleri çıkarmada kadınlarının hayatını kolaylaştırıyor, kabuslarına son veriyor.

Şimdi Ariel’den muhteşem bir yenilik sizi bekliyor. OXI Gücü Etkili Ariel ile artık beyazlarınız daha parlak. Ayrıca kurumuş lekeleri bir tek bir yıkamayla çıkarmanızı sağlıyor. Daha uzun süren köpüğüyle üstün temizliğe merhaba deyin. 

Ariel Sıvı Deterjan Parlak Renkleri ise renklilerde tercih edin. Leke Savar özel kapağını deterjan topu gibi çamaşır makinenizin içine yerleştirmeniz mümkün olduğu gibi kapağın üzerindeki özel fırça yardımıyla, lekelerin üzerine Ariel Sıvı'yı doğrudan sürebilir ve inatçı lekeyi makineye koymadan önce yumuşatıp temizleyebilirsiniz. LekeSavar kapak, koltuklarınız veya halılarınız üzerindeki lekelerin temizlenmesine de yardımcı olur.

Hepsiburada'dan yapacağınız P&G ürünlerinden oluşan 100TL ve üzeri kişisel bakım ve hijyen alışverişinize, 200TL'lik Vestel Hediye Çeki fırsatını kaçırmayın!
Resmin üzerine tıklayın, alışverişe başlayın. 


pg vestel kampanyası