7 soruda Febreze hakkında her şey!


Ev
24/10/2018
Febreze ürünlerini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Evimizin hangi alanlarında hangi Febreze ürününü kullanmalıyız? Febreze hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bu yazımızda…

1. Bayram temizliği sırasında evimizin ferah ve temiz bir kokuya sahip olması için temizlik yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Türkiye'deki tüketici çok titiz ve evinin temizliğine oldukça önem veriyor, hatta evinin "her an misafir gelecekmiş gibi" düzenli, temiz ve hazır olmasını istiyor. Bayramlarda gün boyunca evimizde birçok misafiri ağırlıyoruz. Özellikle sıcak havalar nedeniyle de evimizin havasını istediğimiz gibi korumak zorlaşıyor. Febreze Kumaş Ferahlatıcı ürününü kullanarak koltuğa, perdeye sinmiş kokuları ya da ayakkabılığı ferahlatmak çok kolay. Aynı şekilde Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey ile de evimizin havasını pratik bir şekilde ferahlatırken güzel kokmasını sağlamak mümkün. Febreze kötü kokuları maskelemek amacıyla ortama sadece başka bir koku yaymıyor. Bunun yerine, üstün teknolojisi ile kötü kokuları hapsederek yok ediyor ve geriye sadece aileniz ve misafirleriniz için dilediğiniz hafif ve ferah bir koku bırakıyor.

2. Yemek sonrası oluşan kötü kokular için bir çözüm var mı?

Febreze, yemek kokularını "kötü" olarak tanımlamaz. Örneğin yeni pişmiş yemek kokusu ya da fırından yeni çıkmış kurabiyelerin kokusu bizi eve girdiğimizde tebessümle karşılar. Ancak yemek sonrasında bu kokuların ortama sinmesinden ve havayı ağırlaştırmasından rahatsızlık duyabilirsiniz. Bazen de soğan kavurma veya balık kızartma esnasında çok güçlü bir koku bütün etrafı kaplayabilir ve eşyaların üzerine sinebilir. Tüm yemek kokuları için Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey'i öneriyoruz. Yemek bulaşıklarını ortadan kaldırdıktan sonra havayı silerek temizliyormuşcasına Febreze Sprey'i sıkabilirsiniz. Özel formülü sayesinde havada asılı kalan ağır koku moleküllerini yok eder ve ferahlık hissi verir.

3. Febreze Kumaş Ferahlatıcı ürününü hangi alanlarda kullanmalıyız?

Yapılan araştırmalar, koku duyumuzun hayatımız ve davranışlarımız üzerinde sandığımızdan daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle ev, ofis gibi yaşam alanlarımızda yer alan halı, perde, koltuk gibi eşyaların kötü kokması ev ve iş hayatımızı olumsuz etkiliyor. Oysaki koltuk, perde ve halıları hızlıca yıkayıp kurutmak pek kolay değil. Sadece havayı temizlemek de, ferahlığın uzun süre kalıcı olmasına yetmeyebiliyor. Adından da anlayacağımız gibi ürünün içeriği çeşitli kumaşların üzerine sinmiş olan kötü kokuları yok edecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle yıkanması zor olan kumaşlarda hayatımızı çok kolaylaştıracak bu ürünün ayrıca evcil hayvanlar için özel olarak geliştirilmiş çeşidi de bulunuyor. Bu minik dostlarımız sevimli oldukları kadar çevrelerine yaydıkları kokularla ün kazanmış durumdalar. Biz de onlarla birlikte yaşamımızı kolaylaştırmaya ve keyifli hale getirmeye çalışıyoruz diyebiliriz.  Özetle Febreze Kumaş Ferahlatıcı; halı, perde, koltuk, spor ayakkabı, evcil hayvan yatağı gibi kötü kokuların sindiği ve yıkanması zor kumaşlarda bile kötü kokuları yok ederek yeni yıkanmışlık ferahlığı sağlıyor.

4. Evin bölümlerini düşündüğümüzde, mutfak, salon, yatak odası ve banyo için hangi ürünleri kullanmalıyız?

Febreze'i "hava" olan her alanda kullanabiliriz. Bu da ev için her türlü alan anlamına geliyor. Gün boyunca birçok kere nefes alıp vermemiz sonucu evin içerisinde soluduğumuz hava ağırlaşır. Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey'i kullanarak havada bulunan kötü koku moleküllerini yok edebilirsiniz. Sprey formundaki ürünümüzü geniş alanlar için kullanırken; ayakkabılık, banyo dolabı gibi açtığımızda bizi kötü koku ile karşılayan mekanlar için de Febreze Küçük Alanlar ürününü öneriyoruz.

5. Febreze kokularıyla da ön plana çıkan bir marka. Bu konuda neler yapıyorsunuz ve kokularınızı neye göre seçiyorsunuz?


Çok zengin bir koku yelpazemiz var. Aslında işin sırrı da temizlik ile birlikte güzel kokuyu aynı anda verebilmek. Bunun için de günlük temizliğimizi kolaylaştırmaya çalışırken evimizin güzel kokmasını da sağlamak üzerine formüller geliştiriyoruz. Febreze olarak kokularımızı her ülkenin tercihlerine göre özel olarak seçiyoruz. Örneğin, Türkiye'de önemli bir kitle tarafından tercih edilen Lavanta kokusu Avrupa'da aynı rağbeti görmüyor. Bu gibi kültürel farklılıkları düşündüğümüzde Türkiye'de en çok çiçekli kokuların ardından da doğa kokularının öne çıktığını söyleyebiliriz.

Çiçekleri kokuları canlandırmak için Lavanta, Japon Kiraz Çiçekleri ve Bahar Çiçekleri gibi ürünlerimiz bulunmakta. Doğa kokularına baktığımızda ise, Okyanus Esintisi, Dağ Esintisi ve Alp Esintisi gibi seçenekler ön plana çıkıyor. Ek olarak Febreze'in global bir marka olmasından yararlanarak yurtdışından sezona özel kokular da getiriyoruz. Örneğin, Mayıs ayı içerisinde İngiltere'den Bahar Serisi'ni Türkiye'ye getirdik. Bunun içerisinde, Vanilya, Elma, Nilüfer ve Nane kokulu ürünlerimizi de tüketicilerle buluşturduk. Bahsettiğimiz koku öznel bir konu olduğu için portföyümüzü mümkün oldukça geniş tutup günlük temizliği mümkün olduğunca fçeşitli kokularla desteklemeye çalışıyoruz. 

6. Kokulara alerjisi olan insanların kullanımında ya da çocuklar için herhangi bir dezavantajı var mı?  

Piyasadaki diğer ürünlerin aksine, Febreze'in formülü su bazlıdır ve boğucu bir hava oluşturmak yerine bulunduğumuz ortamı ferahlatır. Bu sayede evimizin havasını temizleyerek, sadece bebek ve çocuklar için değil evin tüm bireylerinin daha temiz bir havayı solumasını sağlar. Febreze ürünleri tüm içerik ve bileşenleriyle her yaştan insanın güvenliği açısından test edilmiştir. Bu ürünler etiket talimatlarına uygun bir şekilde ve evinizin hava akımı olan odalarında kullanıldığı takdirde güvenlidir. Tüm ev temizlik ürünleri gibi Febreze ürünleri de oyuncak değildir ve çocukların yalnız başlarına ulaşabilecekleri yerlerde bulundurulmamalı, etiket talimatlarında belirtildiği gibi çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutulmalıdır.  Kronik akciğer yetmezliği veya astımı olanların hava ferahlatıcı ürünlerini kullanmadan doktorlarına danışmalarını öneririz. 

7. Febreze urunleri evcil hayvanlarin oldugu evlerde kullanılabilir mi? Bir zararı var mıdır?

Evdeki diğer koku kaynakları da canımız kadar cok sevdigimiz evcil hayvanlar. Özellikle misafir gelmeden once eve ferah bir koku vermek icin gonul rahatlığı ile Febreze Sprey'i kullanabilirsiniz. Etiket talimatlarına göre kullanıldığında Febreze, kedi ve köpekler dahil evcil hayvanların bulundukları ortamlarda kullanıma da uygundur. Febreze'in, kedi ve köpeklerin bulundukları ortamlarda kullanıma uygunluğu testlerle kanıtlanmış ve Febreze ürünlerinin ev hayvanları açısından güvenli olduğu ispatlanmıştır. Ürünlerimizin evcil hayvanların yanında kullanımının uygunluğunu test etmek için Kuzey Amerika'da ASPCA adlı kuruluş ile beraber çalıştık. Bununla birlikte, tüm ev spreyleri ya da kokulu spreyler gibi Febreze de kuş gibi kokulara aşırı duyarlı hayvanların bulundukları ortamlarda kullanılmamalıdır. Febreze'i evcil hayvanların bulunduğu kapalı ve havasız ortamlarda kullanmayınız. Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerde saklayınız.