Misafirleriniz için mutlaka denemeniz gereken 5 öneri


Ev
27/04/2022

Misafirleriniz için mutlaka denemeniz gereken 5 öneri

Akrabalarınız, aile büyükleriniz ya da arkadaşlarınız yemeğe geldiklerinde en son sofra trendleriyle onları şaşırtın.

Havaların soğumasıyla eş, dost ziyaretleri de başlıyor. Sofralar herkesi bir araya getirdiği ve uzun süredir görmediğiniz sevdiklerinize yakınlaşmanızı sağladığı için sonbahar ve kış mevsiminde daha da önem kazanıyor.

Bunu bir fırsat olarak düşünün ve sofranızı da kalbiniz kadar davetkar bir hale getirin.

Yeni yemekler denerken zorlu yemek kirleri ne olacak diye düşünmeyin. Fairy Platinum Plus, zorlu yemek kirlerini çıkarmada 1 numara. Lezzetli yemekler sizden, zorlu yağları söküp atmak bizden.


 
Hemen Fairy Ürünlerini keşfet. 
Hemen kampanyaları keşfet.

1. Organiklere ağırlık verin

Bu yıl geleneksel yemekler, kızartmalar, tatlılar maalesef trend değil. Trendler, sonbaharda organik gıdalar ve sağlıklı beslenmeyi teşvik eden her şeyin sofralarımızda olmasını söylüyor. Geleneksel yemeklerin ne kadar lezzetli olduğunu biliyoruz ama hem yapması daha kolay hem de daha hafif tariflere yönelmenizde fayda var. Yemekleri basit ve sağlıklı tutarken, sofranızda mumlar, çiçekler, taze meyveler gibi gösterişli başka şeylere ağırlık verebilirsiniz. Çatal bıçakların yanında biberiye dalları ya da tarçın çubuklarıyla hoş kokular yaratabilirsiniz.

2. Farklı tarzları bir araya getirin

Tabakları ve çatalların illa ki birbiriyle uyması gerekmiyor. Daha samimi bir ortam için, farklı renk ve desenlerde tabaklar kullanın. Renkli sapları olan çatal bıçakları birbiriyle karıştırın. Misafirlerinizin kendileri evlerinde hissetmelerini sağlayın. Her zaman resmi olmak gerekmiyor.

3. Farklı dokular kullanın

Parlak altın ve bakır artık gündelik olarak kullanılmıyor. Özellikle bu sene moda eskitilmiş görünümlü dokular. Granit ya da lav taşından kaplar da çok hoş görünüyor. Koyu renkli kaplar, meyve sebze gibi parlak renklerle çok hoş görünüyor. Bir şişe de Fairy Platinum Sıvı deterjanınız olduğundan emin olun. Bu tür mutfak eşyalarını genellikle elde yıkamak gerekiyor.

4. Yeni kırmızı ve altın rengi

Kırmızı soğuk havanın vazgeçilmez rengi. Ateşi çağrıştırdığı için genellikle sonbahar ve kış dekorasyonunda altınla birlikte kullanılıyor. Hatta yeni yıl dekorasyonunun da bir numaralı renkleri. Kırmızı ve altın rengi yerine yeşil ve bronz deneyebilirsiniz. Koyu yeşil peçeteleri, bronz peçeteliklerle taçlandırın. Beyaz tabakların altına da yine bronz altlıklar kullanabilirsiniz. Son derece basit bir şekilde çözmek için bronz rengi Amerikan servis kullanabilirsiniz.

5. Zengin ve bohem

Minimalist tasarımlardan hoşlanmayanlar için de bir fikrimiz var. Yazın yumuşak pastel renkleri, safir mavisi, koyu mor, canlı zümrüt yeşili gibi iddialı renkleri de kullanabilirsiniz. En belirgin rengi seçip, ara renkleriyle sofra tasarımınıza renk katmanları ekleyin. Kadife yastıklar, şamdanlar, mini koltuk örtüleri gibi alternatiflerle ortamı ısıtabilirsiniz.

Sizin misafir için sofra ve dekorasyon önerileriniz varsa, bizimle paylaşın; diğer kadınlara da ilham verin!

Kalabalık bir evi misafire hazır tutmak

Ariel'den yeni sıvı deterjan