Ferah ve derli toplu bir ev için öneriler

Ev
6/11/2019
Dağınıklık mantık yürütme ve karar verme becerilerimize zarar verir. Peki dağınıklıkla nasıl başa çıkarız? İpuçlarımıza göz atın.

Kimi zaman dağınık bir odada bir yerden bir yere geçerken gereksiz etraftaki nesnelerin yarattığı bilgi karmaşasından kafamız iyice karışır. Kokularla ilgili durum da aynıdır. Karmakarışık kokular, karmakarışık bir ruh haline bürünmemize neden olur.

Bu duruma çözüm bulmak o kadar da kolay görünmüyor ilk bakışta. Çünkü dağınıklık ve karışıklık aynı zamanda çaresizliğe ve strese yol açıyor. Ama aslında bütün bunlarla başa çıkmak o kadar da zor değil. Yapmanız gereken tek şey dağınıklığı toparlamak ve evinizi biraz ferahlatmaktan ibaret. İşte deneyebileceğiniz birkaç yöntem:

  • Yatak odanızı temizlerken, işe yatağı toplamaktan başlayın. Böylece hem işin önemlice bir kısmını halletmiş, hem de geriye kalan dağınıklığı toparlarken kullanabileceğiniz bir alan kazanmış olursunuz.
  • Elektronik aletlerin kablolarını toparladıktan sonra kolayca dağılmamaları için bir kliple tutturun. Böylece çok önemli bir dağınıklık nedenini de ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Dağınık görünen giysi ve aksesuar raflarınızın ve askılarınızın önüne -kapaklı bir dolabınız yoksa- bir perde tutturuverin. Böylece hem kolay ulaşılmalarını sağlarsınız, hem de dağınıklığı perdenin arkasında saklamış olursunuz.
  • Uzaktan kumandalarınızı koltuğun ya da orta sehpasının kenarına monte edebileceğiniz bir keseciğe yerleştirin. Böylece ikide bir aramak zorunda kalmazsınız.
  • Çarşaflarınızı katladıktan sonra, uygun yastıklarla bir arada çekmeceye yerleştirin. Üzerlerine de bir miktar Febreze Freshelle aerosol sıkın ki kötü kokular yanlarına uğramasın.
  • Koltuğunuzun ya da masanızın bir tarafına mektuplarınızı yerleştirebileceğiniz bir kutu ya da sepet yerleştirin. Böylece ortalıkta kaybolup canınızı sıkmazlar.
  • Temizlik malzemelerinizi bir kovanın içinde tutun. Böylece hepsini aynı yerde bulabilir, istediğiniz yere de taşırsınız.
  • Alacağınız birkaç büyükçe kutuyu, ev ahalisinin isimleriyle isimlendirip, dağınıklıklarını bunların içinde tutmalarını söyleyin. Böylece onların yaşam alanlarını da düzenli tutmalarını sağlamış olursunuz.
  • Anahtarlarınızı birbirinden ayırmak için oje kullanın. Herkes kendi anahtarlarına hangi rengin verildiğini görsün. İhtiyaç duymadığınız anahtarlardan da hemen kurtulun.
  • Evinizi güzel kokan bir oda spreyiyle ferahlatın. Febreze Non-Stop Fresh bunun için tasarlandı. Şık tasarımı ile her ortama uyum sağlar, ayrıca geniş koku skalasıyla size pek çok seçenek sunar. Üstelik ne fişe takmanız ne de pil kullanmanız gerekir.febreze nonstop                                              febreze freshelle

Evinizdeki kötü kokuları Febreze ile yok ederken evinizi ferahlandırabilirsiniz! Nasıl mı?


Zorlu Çöp Kokusu testini izleyin!