Evinizi orman meyveleriyle ısıtın!


Ev
24/10/2018
Yaz meyvelerinin harika renkleriyle, kışın griliğine bürünen evinizi sıcaklaştırmaya ne dersiniz? İşte 5 püf noktası…

Böğürtlen, ahududu, çilek, dut, yaban mersini, frenk üzümü... Bu birbirinden lezzetli orman meyvelerinin renkleri, kış evlerini harika renklendiriyor ve enerjisiyle ısıtıyor.  Kırmızıdan vişneye, oradan bordoya ve mora kadar uzanan renk skalasındaki bu  renkleri kanepelerinizde, duvarlarınızda, perdelerinizde kullanabilir veya evinizi aksesuarlarla canlandırabilirsiniz.

Peki, bu renkleri kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Orman meyveleri kırmızı, vişne, bordo, mor gibi güçlü renklere sahipler. Bu renkleri koyu mavi, koyu yeşil, gri, bej, toz pembe ve hatta sarı gibi renklerle başarıyla kombinleyebilirsiniz. Ortama canlılık ve sıcaklık katan bu renkler aynı zamanda son derece iddialıdır. Bu renkleri örneğin koyu mavinin tonlarıyla kullanırsanız evinize dinginlik katar ve güzel bir denge yaratmış olursunuz. Gri, bej, tozpembelerle kombinleyerek de sıcaklık ve samimiyet duygusunu artırırsınız.
  2. Bu renkleri duvarda kullanmak istiyorsanız tercihinizi küçük odalar yerine salondan yana kullanmalısınız. Ayrıca kısmi kullanımları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Koyu köşeleri aydınlatmada apliklerin gücünden yararlanabilirsiniz. İlle de yatak odası veya koridorda bu renkleri görmek istiyorsanız, buraları da tavan veya duvar aydınlatmalarıyla desteklemelisiniz. İçinde bu renkleri barındıran bir duvar kağıdını salonunuzun tek bir köşesinde kullanarak dahi harika bir fark yaratabilirsiniz.
  3. Orman meyveleri renklerini bir kanepe veya koltukta kullanacaksanız, bunlar üzerinde odak noktaları yaratabilirsiniz. Bunu örneğin petrol yeşili yastıklar kullanarak yapabilirsiniz. Gösterişli bir şıklık için bordo ve mor renkleriyle kadife uyumunun müthiş olduğunu da aklınızda bulundurabilirsiniz. Perdelerinizi bu renklerde seçecekseniz örneğin aynı tonlardaki bir pufla bu seçiminizi destekleyerek daha çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.
  4. Bu renklerden sadece aksesuar seçiminde de yararlanabilirsiniz. Örneğin bej rengi bir kanepeyi ahududu, yaban mersini, dut rengi yastıklarla veya koltuk şalıyla renklendirebilirsiniz. Bu renklerdeki gösterişli bir avizenin, çekici bir lambaderin, boy boy mumların da evinize katacağı çok şey var.
  5. Evinize bu renklerin ışıltısını daha fazla katmak istiyorsanız spotlardan destek alabilirsiniz. Örneğin salonunuzdaki nişe veya oluşturacağınız bir köşeye vişne, bordo, mor renklerde cam objeler yerleştirebilir ve nişi veya köşeyi spotlarla aydınlatabilirsiniz.