Yılbaşında Tatile Çıkacak Aileler İçin Öneriler


Aile
24/12/2019
Yeni yıl geliyor ve hafta sonunu kısa bir tatille birleştirip, yeni yıla ailece güzel bir yerde girmeyi planlıyorsunuz. Tabii bu tüm aile için bavul hazırlamak demek! 5 ipucuyla tatil hazırlığınızı kolaylaştırın!

Tatile gitmek tüm aile için heyecan vericidir. Anne olarak ailenizin tatilde rahat etmesi için gerekli hazırlıkları yapmaksa yorucu olabilir. Süreci daha kolay ve eğlenceli hale getirebilmeniz için bazı öneriler hazırladık.

1. Basitten başlayın

Günlük eşyalar ve aksesuarlar önemli. Bunların listesini yapın: çoraplar, iç çamaşırları, diş macunu ve diş fırçası gibi. Temel gereksinimleri bir kenara ayırdıktan sonra, günlük giysilere geçin. Çocuklar için günde iki parça üst alın. Üstlerine başlarına yemek dökmelerine ya da oynayıp pislenmelerini dikkate alarak… Kendiniz için de iki gün için bir alt ve iki üst şeklinde ekonomik bir bavul yapabilirsiniz. Uyku zamanı için rahat pijamalar alması, kot pantolon gibi pratik ve hayat kurtarıcı eşyaları unutmayın.

2. Tatilde ne giyeceğiz?

Gündelik giysiler dışında özel bir yemek ya da gezi için şık bir takımı da yanınızda götürün. Tüm eşyalarınız temiz ve ütülü olsun. Farklı kumaşları nasıl koruyacağınızla ilgili Ariel’in yıkama önerilerine göz atabilirsiniz.

Çamaşırlardaki farklı lekeler için Ariel uzmanlarının derlediği listeyi mutlaka okuyun.

3. Yıkamak ve kurutmak için zaman ayırın

Pamuklu ve yün kumaşlar daha uzun sürede kurur. O sebeple bu tür giysileri yıkamaya daha önceden başlayın. Kuruduktan sonra da çocuklara ait olanları hemen kaldırın, çünkü tam yola çıkacağınız gün lekelenmelerini istemezsiniz. Tatil için ayırdığınız giysileri kullanmazsanız, hazırlık daha kolay olur.

4. Tazelik hissi

Febreze ile giysilerinizi ferahlatabilirsiniz. Bunun için Febreze Kumaş Ferahlatıcı kullanabilirsiniz. Febreze ile kumaşları ferahlatmanın 10 yolunu makalemizde okuyabilirsiniz. Rehberimize göz atın.

5. Kirli çamaşır sepeti

Kirli giysileri temizlerden ayırmak için kirli poşetleri kullanabilirsiniz. Eve geldiğinizde her şeyi yıkamak zorunda kalmazsınız.

Sizin tatile hazırlık önerileriniz varsa bizimle paylaşın, KadınlarBilir.com üyelerine ilham verin!