Sevgililer Günü spesiyali: Her şey ev yapımı


Aile
9/11/2018
Sonunda yılın en romantik günü geldi çattı. 14 Şubat’ta sevdiğiniz kişiyle özel bir şeyler yapmak için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Peki restoran seven tipler değilseniz bu özel günde neler yapabilirsiniz? Tüm özgürlüğün sizde olacağı şekilde evde kutlamaya ne dersiniz? İşte önerilerimiz...

Yatakta kahvaltı

Sevgililer Günü’ne yatakta nefis bir kahvaltıyla başlamaktan daha güzel ne olabilir? Eğer hamur işiyle aranız iyiyse taze kurabiyeler ya da poğaça da ekleyebilirsiniz. Pek sizin işiniz değilse şarküteriden ve fırından az az her şeyden alarak nefis bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz! 

Kağıttan küçük kalpler kesip, en sevdiği kupa ve çatal bıçak takımını kırmızı peçetelerle sunun. Kırmızı gülü ihmal etmeyin. Poşet çayların kağıtlarını değiştirip güzel bir şiir ekleyebilirsiniz.

Kalpten bir hediye

Sevdiğiniz kişi okumayı seviyor mu? Ona kalp şeklinde bir kitap ayracı yapmaya ne dersiniz? Origamiyle yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Online olarak ihtiyacınız olan bilgiye erişebilirsiniz. Üzerine not yazmayı da unutmayın. Mesela en sevdiği kitaptan bir alıntı ya da bir şiir olabilir.

Unutulmayacak bir akşam yemeği

Sevgililer Günü’nü hafif ve leziz bir yemekle tamamlamaya ne dersiniz? Közlenmiş çeri domatesli risottoyu deneyin. Arkaya klasik caz müziği eklemeyi, etrafı gül yaprakları ve mumlarla süslemeyi unutmayın!