Ruh halinizi değiştirecek sıcacık fikirler


Aile
24/10/2018
Kötü bir gün mü geçiriyorsunuz? İçinizi ısıtacak birkaç kolay ipucuyla huzurla dolun! Nasıl mı?

Büyülü sıcak çikolata

Karanlık bir akşamüstünde en iyi çözümlerden biridir sıcak çikolata. Sizi baştan aşağı rahatlatır, yapması kolaydır ve her şeyden önemlisi de nefis bir tadı vardır... Cesur olun ve içine istediğiniz aromayı ekleyin. Mesela anason, nane ya da tarçın!

Sıcak tutan çoraplar

Rengarenk örgü çoraplarınızı giyin, elinize okumaktan zevk alacağınız bir kitap alın ve uzanın. Kitabın içinde kaybolurken rahatsız edilmek istemeyeceksiniz. Telefonunuzun sesini ve evdeki ışıkları kısın.

Evde spa

Evde her zaman kokulu mumlar bulundurun. Küvetiniz varsa mutlaka banyo köpüğü yoksa da aromatik duş jellerinden kullanın. Mumları yakın ve sıcak bir duşla günün yorgunluğunu atın. Işıkları kapatın, sevdiğiniz bir müzik koyun. Böyle zamanlar için bir parça listesi hazırlarsanız "Ne dinleyeceğim?" diye düşünüp vakit kaybetmezsiniz.

Film vakti

Film seyretmek her zaman iyi bir fikirdir. Çünkü içinizi ya da kalbinizi ısıtacak başyapıtlar arasından dilediğinizi seçme şansınız vardır. Kült bir film ya da romantik bir komedi, tropik bir ülkede geçen bir macera filmi... Film gecelerinin en güzel tarafı her zaman işe yaramasıdır. Arkadaşlarınızla, eşinizle ya da sevgilinizle ve hatta yalnızken bile! Ev işlerini unutun, başka zaman yaparsınız; film başlıyor!