Ev için aktivite önerilerimizle doğada gibi eğlenin


Aile
21/07/2020
Parkta oyun oynamak ihtimal dahilinde değilse, ev içinde yapabileceğiniz aktivite önerilerimizle çocuklarınızın enerjisini atmasını sağlayın.

Hava yağmurlu ya da soğuksa ve sıcak evinizden çıkmak istemiyorsanız, “Anne ben çok sıkıldım!” cümlesini duymamanız imkansız. İşte tam da bu noktada evde yapabileceklerinizle ilgili hazırladığımız önerilerimize ihtiyacınız olacak. Yaratıcı çocuklar ve anneler için hazırladığımız aktiviteler yaklaşan Sevgililer Günü için hazırlayacağınız hediyelere de ilham verebilir.

Hayvanat bahçesi yapın

Geri dönüşümle gazete ve dergilerden kurtulun. Çim, su, çitler ve alanlar gibi açık alanları, insan ve hayvanların fotoğraflarını kesin. Şimdi hayvanat bahçenize hayvanlar seçmeye başlayın. Suaygırlarını göl fotoğraflarına, aslanları tarlalara koyun. Çocukların hayvanlar hakkında düşünmelerini sağlayın. Hayvanat bahçesine bir isim vererek büyük resmin üzerine yapıştırabilirsiniz. Ayrıca hayvanat bahçesinin kurallarını, hangi hayvanların saat kaçta besleneceğini de listeleyebilirsiniz. Tamamlandığında insan figürlü oyuncakları hayvanat bahçesini ziyaret etmeye davet edin!

Çoraptan kuklalar

Eski çorapları bir araya getirin. Renkli ipler ve kağıtlar, pipo temizleme çubukları, plastik gözler gibi aksesuarları da toparlayın. Şimdi eğlenceli karakterler yapmaya başlayabilirsiniz. Yünden harika saçlar yapabilir, pipo çubuklarıyla kedi karakterinize bıyık ekleyebilir, boncukları göz olarak kullanabilirsiniz.

Çocuklarınızı farklı düşünmeye teşvik edin. Uzun çoraplarla filler ve kahverengi eski çoraplara turuncu çizgiler ekleyerek zürafalar yapın. Bitirdiğinizde kukla partisine hazırsınız!

Pizza partisi

Yaratıcı olun ve çocukları kendi öğle yemeklerini yapmaya teşvik edin. Hazır pizza hamuru alabilirsiniz. Sonra en sevdikleri malzemeleri toplayın; domates, mantar, biber, zeytin, rende peynir ve salam gibi. Sonra birlikte dilimlemeye başlayın. Yüzler, şekiller ve desenler yaparak pizzayı birlikte süsleyin.

Malzemeler pişene ve hamur altın rengine dönene kadar fırında pişirin. Ayrıca mini pizza tatlıları da yapabilirsiniz. Hamuru pişirdikten sonra, fıstık ezmesi ve muzla süsleyin. Dilerseniz çilek ya da sevdikleri başka meyveleri ekleyebilirsiniz. Temizlemek içinse bir damla Fairy Platinum Sıvı kullanmanız yeterli!

Resim oyunu

Herkese bir kağıt verin ve daire şeklinde oturun. Sonra her biriniz, birbirinizin kağıdını göremeyeceğiniz şekilde vücudun farklı kısımlarını kağıda çizin. Kağıtları katlayıp, yanınızdaki kişiye verin. Bu şekilde tam bir vücut elde edene kadar çizip yanınızdaki kişiye verin.

Bitirdiğinizde ne kadar acayip vücut şekilleri çıktığını görmek için kağıtları sırayla açın. Kadın, erkek, kedi, köpek ya da dileğiniz bir canlıyı çizebilirsiniz. Sonunda tacı olan bir kral, kocaman bir domuz suratı ya da kanatları olan bir insan çizimine ulaşabilirsiniz. Bu harika resimleri aile galerinize ekleyin.

Siz havalar soğukken çocuklarınızla evde nasıl etkinlikler yapıyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Elmalı Yılbaşı turtası tarifine göz atın!