Çocuklar için kendin yap: Kupa süslemek


Aile
21/07/2020
KadınlarBilir, çocuklarla oynayabileceğiniz mükemmel bir oyun öneriyor size. Herkesin evde olduğu bir gün, bütün ailenin katılabileceği çok güzel bir oyun. Kahvaltıyı her zamankinden daha eğlenceli hale getirmenin farklı bir yolu.

Mutfak dolaplarınızda bir sürü kupa vardır ve çoğunu hiç kullanmazsınız. Bırakın çocuklarınız bu kupaları süslesin.

Malzemeler

  • Bir kupa (Mümkünse tamamen düz hatları olan bir kupa)
  • Karatahta boyası, boyayı karıştırmak için kase ve küçük bir çubuk
  • Kupayı süslemek için fırça

Boyamaya başlamadan önce, boyayı kaseye alın ve güzelce karıştırın.

Kupayı kaseye daldırın ve kaldırıp fazla boyanın akmasını bekleyin. Fazla kaldırmayın ki boya etrafa dökülmesin. Ayrıca boyanın kupanın aşağı kısmında kalması iyi olur, böylece içerken ağızla temas etmemiş olur.

Fazla boyanın döküldüğünden emin olmak için bir dakika yeter. Tabii bu işe uygun, çabuk kuruyan bir boya kullandıysanız.

Kupayı bir yere ağzı yere gelecek şekilde koyup kurumasını bekleyin. Boyalı kısma dokunmamaya çalışın ki üzerinde parmak izi kalmasın. Bu kısmın sizin yapmanız galiba en iyi çözüm. Kupanın tamamen kuruması için bir gün beklemeniz gerekecek.

Ertesi gün bir masanın etrafında çocuklarınızla toplaşıp hayalinizdeki şekilleri yapın üzerine. Küçük sevgi notları da yazabilirsiniz. Bu güzel oyunla birlikte geçirdiğiniz hafta sonlarını neşelendirebilirsiniz. Tebeşirle yazacağınız notları silip ya da yıkayıp sürekli yenilemeniz de mümkün.

Çilek soslu irmik tatlısı tarifi

Meyveli muffin tarifi