Bebek dönencesi yapmak


Aile
8/04/2020
Bu sevimli koyun dönencesi, ailenin yeni üyesinin beşiğinin üzerine asmak için mükemmel.

Bu siyah ve beyaz koyunlar sadece şirin değil. Bu renkler henüz diğer renkleri ayırt edemeyen küçük bebekler için bir uyarıcı işlevi görecektir. Dönenceyi bebeğinizin yüzünden yaklaşık 22cm yukarıya asın.

İhtiyacınız olanlar

Koyunlar için:
Krem ve siyah renkte kıvrımlı iplik
Krem rengi kroşe iplik
Uygun dikiş ipliği ve iğne
Krem, pembe ve siyah artık keçe
Gözler için küçük siyah boncuklar
Sert mukavva
Pipo temizleyicisi
Güçlü yapıştırıcı
Kalem ve makas

Çerçeve için:
2 parça tahta 270 x 20 x 5 mm
Beyaz boncuklar
Beyaz plastik yuvarlak halka
Matkap ve 3mm matkap ucu

Gövdeyi yapmak için:
1.Adım
Mukavva’dan, 7cm çapında iki adet daire kesin. Ortalarına 2cm delik açın. Yünden 6 metre kesin. İki daireyi birleştirin. Başta uzun bir iplik bırakarak, ortası kapanana kadar yünü dairelerin etrafında dolayın. İhtiyacınız oldukça Daha fazla yün ekleyin. Ne kadar yün kullanırsanız koyunlarınız o kadar dolgun görünecektir. Eğer ortadaki delik parmağınızın geçemeyeceği kadar küçülürse, iğne kullanarak yünü sarmaya devam edebilirsiniz.

2.Adım
Makasınızı iki mukavva dairenin arasına yerleştirin ve ponponu oluşturmak için yünleri kesin. Tüm parçaların eşit olması için uzun ve gevşek yünleri kırpın.

3.Adım
İki mukavva daireyi birbirinden ayırın, ortanın etrafında bir parça krem kroşe iplik dolayın ve sıkıca bağlayın. Bir ucunu ponpon yün parçalarıyla aynı hizada kesin, fakat diğer ucunu dönencenin çerçevesine bağlayabilmek için 1 metre kadar uzun bırakın.

4.Adım
Mukavva daireleri kesin ve ponponları kabartın. Aynı şekilde dört ponpon daha yapın.

Kafayı yapmak 

1.Adım
Yukarıda anlatıldığı şekilde, kafa için gereken ponponları hazırlayın. Yalnız bu sefer dairelerin çapı 4,5, ortadaki deliğin çapı 1,5 cm olsun. Ponponlar hazır olduğunda, her ponponun bir yarısını burnu oluşturmak üzere kırpın. Bunu yapmak için krem yünü, dairenin bir yarısının etrafında dolayın, siyah yünü diğer yarısının. Daha sonra siyah tarafı burun oluşturmak üzere kırpın.

2.Adım
Keçeden koyun başına iki kulak yapacak kadar kesin –beyaz koyunlar için krem, diğerleri için siyah. İki noktayı üstten atacağınız küçük bir dikişle bir arada tutun. Burun için küçük pembe bir üçgen kesin ve önceden oluşturduğunuz kısma yapıştırın. Bacaklar için keçeden kulaklarla aynı renkte şeritler kesin ve desteklemesi için pipo temizleyicisi ya da tel çubuklara yapıştırın.

3.Adım
Kafayı ve bacakları vücuda dikin ve kulakları, gözleri ve burnu yapıştırın.

Dönence çerçevesini yapın

İki parça tahta kesin ve dilediğiniz renge boyayın. Ortalarına ve sonlarına 3mm’lik delikler açın. İki parçayı çarpı şeklinde, delikler üst üste gelecek şekilde yapıştırın. Koyunların birbirinden ne kadar uzakta durmasını ve ne kadar uzun sarkmasını istediğinize karar verin ve yerlerini düğüm atarak işaretleyin.

Beyaz boncukları ipe geçirin ve tahta parçalarının üzerindeki deliklerden geçirin ki boncuklar tahtaların alt kısmına doğru noktalarda bulunsun. 4 ipliği de çerçevenin üzerinde duracak plastik çembere düğümleyin. Ortadaki koyun için de aynısını yapın, fakat boncuğu tahtanın üzerine yerleştirin ve fazla iplikleri kırpın.


Hayatın doğal anlarını kaçırmayın!

Güzel bacaklar için öneriler!