Aileniz İçin Etkinlik Planlama Rehberi


Aile
19/12/2019
Bitmez bilmez didişmelere ve televizyon kumandası savaşlarına rağmen ailenizle geçirdiğiniz vakit kadar değerli başka hiçbir şey yoktur. Fakat herkesin mutlu olacağı bir etkinliği nasıl planlamalı? İşte önerilerimiz…

Yürümekten vazgeçmeyin

Civardaki parklardan, korulara gibi ailece yürüyüş yapıp keşfedebileceğiniz birçok yer var. Ailece yapacağınız bir yürüyüş bol bol konuşmanızı; çocuklarınız ve eşinizin hayatında olan biteni huzurlu bir ruh haliyle dinlemenizi sağlar. Eğer yürüme fikri size sıkıcı geliyorsa neden bisiklete binmiyorsunuz?

Büyük resme bakın

Büyük bir patlamış mısır hazırlayın ve ailece film gecesine hazırlanın. Evde film izlemekten kimse sizi alıkoyamaz. En güzel tarafıysa istediğiniz gibi atıştırmalık yiyebilecek olmanız. Tabii yatmadan önce salonu toplama işine herkes yardım etsin.

Sanat zamanı

Farklı bir şey denemek ister misiniz? Yakındaki bir müzeyi ya da sanat galerisini ziyaret edin. Ayrıca müze mağazasından ufak tefek hediyeler de alabilirsiniz çocuklarınıza. Ya da aile büyüklerini ziyaret edebilir, onların geçmişleriyle ilgili bir hikayeyi dinleyebilirsiniz…

Hızlı çözüm

Ailenin bir arada oyun oynamasını istiyorsanız masa oyunlarından daha kolay bir çözüm yoktur. Scrabble, Tabu ya da Monopoli’ye ne dersiniz? Daha da yaratıcı olmak istiyorsanız, kendi sorularınızı hazırlayın ve test günü yapın!

Bir gösteriye gidin

Herkes müzik dinlemeyi sever… Neden canlı olarak izlemiyorsunuz? Eğer pahalı etkinliklere gidemiyorsanız, ücretsizleri gözden geçirin. Evde karaoke de eğlenceli bir çözüm olabilir.