19 Mayıs’ta da #OlimpikAnneyim!


Aile
14/01/2019
Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkması ve İtilaf Devletleri’ne karşı Kurtuluş Savaşı’nı resmi olarak başlatmasıyla anlam kazanan, sonrasında ise Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan, 19 Mayıs kutlu olsun!

  • İlk kez 1935 yılında kutladığımız 19 Mayıs, Beşiktaş'ın girişimiyle Fenerbahçe Stadı'nda Galatasaray'ın da dahil olduğu muhteşem bir spor günü olarak kutlandı.
  • Her yıl 19 Mayıs, Türkiye'nin dört bir yanında coşku dolu organizasyonlarla kutlanıyor.
  • Sembol olarak kabul edilen ‘Sevgi Bayrağı' da 19 Mayıs'ta Samsun'dan yola çıkar ve Ankara'da Cumhurbaşkanı'na teslim edilmek üzere yol alır.

Türkiye'de bir ilk 

Türkiye'de spor alanında kurulmuş ilk sivil toplum örgütü olma özelliği taşıyan Olimpik Anneler hareketi, çocuklarına spor yaptıran annelerden ve fikir önderlerinden oluşuyor.

Olimpik Anneler Hareketi, projenin ülke çapına yayılması için Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve halk ile bir araya gelerek bilinçlendirme aktiviteleri gerçekleştiriyor. Aynı zamanda P&G, geçtiğimiz ay başlayan ‘1 Paket 1 Destek' kampanyasıyla da alınan her P&G ürününden elde edilen gelirin bir kısmını Türkiye'de çocuklarımızın sporla büyümesi için bağışlıyor.