Yeni yılda bir anne olarak yenilenin!


Aile
4/02/2020
Yeni yıl kararları kişinin nasıl biri olmak istediğiyle alakalıdır. Kötü yönlerimizi olumlu bir şekilde değiştirme isteğidir. Fakat yeni yıl için alınan kararları uygulaması da zordur. Karar verdiğimiz yolda ilerlememize destek olacak stratejileri bulmak önem taşır. Vakti az olan ve çok çalışan anneler için hazırladığımız, kendileri ve aileleri için yapmak istedikleri değişikler için 3 strateji önerisini bu yazıda bulabilirsiniz!

Yeni yıl kararlarını gündelik kararlar gibi düşünerek her güne boş bir sayfayla başlayın. Her şeye yeniden başlama fikri size iyi gelecek, çünkü gün içinde verdiğimiz sözleri tutmak bazen zor olabiliyor. Eğer çocuğunuz okulda kötü bir gün geçirdiyse ya da dersleri kötü gidiyorsa derin bir nefes alıp “Yarın daha iyi olacak!” diyebilirsiniz... 

Telefonunuzdan da biraz uzaklaşmaya ne dersiniz? Çocuğunuzu parka götürdüğünüzde ya da size bir şeyler anlatmaya çalışırken devamlı olarak telefonunuzla oynamayın. Ona dikkat edin ve gerçekten dinlediğinizi ya da izlediğinizi hissettirin. 

Anneyseniz yeni yılda daha çok uyumaya çalışın. Uyku sizi daha iyi bir insan ve daha sağlıklı bir anne yapar. Her çalışan anne gibi yoğun bir programınız olabilir. Bu yoğun programınıza ekstra işler eklememeye çalışın. Çocuklarınızla oynamak yerine kendinize iş çıkarıp onları ihmal etmeyin. 

Eğer spora vakit ayırmak istiyorsanız bunu çocuklarınızı da dahil ederek yapmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Eşinizi de ihmal etmeyin. Onunla olan ilişkinizi canlandırmak için yemeğe çıkın, sinemaya gidin. Eve kapanıp kalmayın. Uzun boylu bir şey olmasına gerek yok, dışarıda bir saat bile hava değişikliği yaratır. Çocuklara bir iki saat için bakacak birini bulacağınıza eminiz.

Ailenin sağlığı da önemli. Daha iyi beslenmek, spor yapmak ve tatil için planlar yapın. Akşam yemeklerini birlikte yemeğe çalışın. Aynı anda 12 şeyi birden planlayıp yapmaya çalışmayın. 2016’da yoga ve meditasyonu da listenize ekleyip, zihninizi biraz boşaltın. Dingin bir zihinle daha iyi planlama yapabilirsiniz.

Yeni yılda saçlarınızı yenileyin!