Evin Demirhan: Olimpik Sporcularımız ve anneleri ile #EvdeKalSporYapOlimpik Sporcularımız, Olimpik Anneleri ile evde spor yapıyor!

P&G olarak, Türkiye’de spor yapmayan çocuk kalmasın diye Olimpik Anneler hareketiyle anneleri çocuklarını spor yapmaya teşvik etmeye çağırıyoruz. Proje kapsamında şimdi de Olimpik Sporcularımız, anneleriyle birlikte evde spor videoları ile bize destek oluyor.

***

P&G’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin desteği ile yürüttüğü araştırmalar Türkiye’de 10 çocuktan sadece ikisinin spor yaptığını gösteriyor.

Olimpik Anneler nedir?

Olimpik Anneler, P&G ve Türkiye Olimpiyat Komitesi ile birlikte oluşturulmuş, Türkiye’de daha fazla çocuğun spor yaparak, disiplinli, özgüven sahibi ve sosyal açıdan aktif yetişmesini sağlamayı amaçlayan, spora önem veren anneler tarafından başlatılan bir sivil toplum hareketidir.

Neden Olimpik Anne olmalısınız?

Olimpik Anne olmak çocuğunuza spor yaptırmak, onu spora teşvik etmek demektir. Kadınlarbilir’e üye olarak çocuğunuz spor yaparken ihtiyacı olabilecek uzman yazılarına ulaşabilir, diğer Olimpik Annelerin tecrübelerini okuyabilirsiniz. Ayrıca siz ve çocuğunuz için hazırladığımız P&G sürprizlerinden haberdar olursunuz.

Olimpik Annelere nasıl katılabilirsiniz?

Tek yapmanız gereken çocuklarınız sporla büyümesini desteklemek… Bizim için çocuğuna spor yaptıran her anne bir Olimpik Annedir.

Sporun çocuk ve yetişkin sağlığına faydaları

  • Obezite riskini azaltır.
  • Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır ve kardiyovasküler sistemi güçlendirir.
  • Kemik, kas, bağ ve tendonların sağlıklı şekilde gelişmesini ve güçlenmesini destekler.
  • Koordinasyon ve denge sağlar.
  • Uyku düzeninin gelişmesine yardımcı olur.
  • Kendine güven duygusunu geliştirir. Özgüveni artırır.
  • Sosyal becerileri artırır.
  • Toplum içinde ve arkadaşlar arasında liderlik ve iş birliği dahil olmak üzere kişisel becerilerin gelişmesine yardım eder.

Unutmayın, çocuğuna spor yaptıran her anne Olimpik Annedir.

Ayrıca çocuğunuza spor yaptırabileceğiniz tesisleri Türkiye Spor Tesisleri haritasında görebilirsiniz!