Olimpik anneler kurulu üyelerini tanıyalım


Aile
13/02/2019


1 - Alev Aydemir

(Olimpik Anneler Kurulu Koordinatörü) - Vakıfbank SK oyuncusu ve Milli voleybolcu Naz Aydemir'in annesi.

Voleybolcu Naz Aydemir Akyol'un annesi olan Alev Aydemir, kendisi de voleybol milli takımında oynadı. Alev Aydemir sporun çocuklara disiplinli olmayı, arkadaşlarla paylaşmayı, sorumluluğu öğreterek özgüven kazandırdığını belirtiyor. Alev Aydemir bu nedenlerden dolayı sporu yaygınlaştırmak amacıyla Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.

2 - Gergana Branzova Erdenay - Eski Basketbol Oyuncusu


Eski profesyonel basketbolcu Gergena Branzova, hayatı boyunca basketbol oynadı. Harun Erdenay ile evli olan Branzova'nın 10 yaşında oğlu ve 3 yaşında ikizleri var. Çocukların ekip çalışması bilinci kazanması, dinç ve özgüven sahibi olmaları için Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.

3 - Nursel Vardarlı - Fenerbahçe ve Milli Takım oyuncusu, Birsel Vardarlı'nın annesi


Milli basketbolcu Birsel Vardarlı'nın annesi olan Nursel Vardarlı, çocukların takım ruhuna sahip olmasına ve arkadaşlığı, kendine görev edinmeyi, sorumluluk bilincini öğrenmelerine destek olmak için Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.

4 - Belma Alben - Dinamo Kursk oyuncusu ve Milli Basketbolcu, Işıl Alben'in annesi


Milli basketbolcu Işıl Alben'in annesi Belma Alben, çocukların spor yapmasının sağlık açısından ve sosyalleşmesi için çok önemli faydaları olduğunu belirtiyor. Ailelerin çocuklarını her fırsatta desteklemeleri gerektiğini belirten Alben, spor yapmanın çocukların derslerindeki başarıyı olumsuz yönde etkilemeyeceğini vurgulamak amacıyla Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.

5 - Dilek Baytan - Maraton Koşucusu ve Garanti Bankası çalışanı


Bankacı olan Dilek Baytan, 10 sene önce spora koşuyla başladı. Daha sonra koşu geliştikçe maraton, hard maraton, tam maraton koşarak sonunda da triatlonu hayatına soktu. Baytan en son bu sene Ironman yaptı. Şu an 23 yaşında bir oğlu olan Dilek Baytan, kendisini de spora yönlendirerek çocuğunun okuldaki derslerinin ve işteki başarısının arttığını belirtiyor. Baytan'ın oğlu şu an Türkiye'nin en genç Ironman'i.

6 - Serpil Soylu - Milli Tenisçi İpek Soylu'nun annesi


Milli tenisçi İpek Soylu'nun annesi Serpil Soylu ilk olarak kendi spora başladı. Daha sonra eşi ve kızları İpek ve İrem de ona katılarak tenise başladı. Serpil Soylu, kızı İpek'i seyahatlerinde de yalnız bırakmayarak hep destek oldu. Çocuğun sporu sevmesinin çok önemli olduğunu belirten Serpil Soylu, sporun çocuklara özgüven kazandırdığının altını çiziyor.

7 - Gülser Özkan - Orkide Meltem Özkan'ın annesi - Down sendromlu yüzücü


Yüzme alanında performans sergileyen Down sendromlu özel sporcu Meltem Özkan'ın annesi Gülser Özkan, özel çocukların ancak sporla hayata adapte olabileceklerine ve disiplin kazanabileceklerine değiniyor. Gülser Özkan çocuklarına spor yaptırmaları konusunda daha fazla özel sporcu annesini teşvik etmek amacıyla Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.

8 - Zeynur Pehlivan- Eski milli hentbolcu 

Yıllarca hentbol milli takımında oynadıktan sonra, milli takım antrenörlüğü de yapan Zeynur Pehlivan, Türkiye'nin en iyi hentbolcularından birisi olan Dr. Zeki Pehlivan ile evli. Şu an U17 erkek hentbol milli takımında oynayan Doruk Pehlivan'ın da annesi olan Zeynur Pehlivan, Gol Kraliçeliği, En Değerli Oyuncu gibi birçok ödüle sahip. Aile bireylerinin hepsinin milli takım forması giydiği Pehlivan ailesinin annesi Zeynur Pehlivan'ın asıl mesleği ise Beden Eğitimi Öğretmenliği.

Spor ve eğitimin bir arada yürütülebileceğine yürekten inanan Zeynur Pehlivan, hentbol branşının tanıtılması ve duyurulması adına bugünlerde hentbol yazarlığı yapıyor. Antrenörlük ve meslek hayatında, spor yapan çocukların hayat mücadelesinde daha başarılı olduklarını gördüğü ve çocuklarının teknolojiye değil, hayata bağlı, yalnız değil, birlikte yaşayan, çalışan, paylaşan kişiler olarak büyümelerinde en önemli kişinin "anne" olduğuna inandığı için Olimpik Anneler kurulunda yer alıyor.