Kar tatilinde çocuklarınızla yapabileceğiniz etkinlikler


Aile
8/04/2020
Dün akşam yatağa girerken havada bir soğuma fark ettiniz ve sabah kalktığınızda bir kış masalına uyandınız. Özellikle çocuklarınız için iyi haberse okulların tatil olması! Peki onları eğlendirmek için neler yapabilirsiniz? İşte size birkaç güzel fikir…

Bir klasik: Kardan şekiller

Çocuklarınızla kardan adam yapmaya koyulun. Mümkünse diğer arkadaşlarını da davet edin. Yeterince kar birikmişse belki igloo da yapabilirsiniz.

Biraz daha yürüyüş

Kar yağıyor demek içeride takılı kalacaksınız demek değil. Karın beyaza boyayarak güzelleştirdiği mahallenizin bilmediğiniz kısımlarını keşfe çıkabilirsiniz. Arabanız varsa ağaçlık bir yere de gidebilirsiniz. Kar yağınca insanlar daha arkadaşça davranır birbirine. Herkesin uzayda gibi ayaklarını kaldıra kaldıra yürüdüğü, sanki aya iniş yapmış gibi hareket ettiği eğlenceli bir gündür karlı gün.

Kaymak

Kar yağması demek aynı zamanda bir sürü kayma fırsatı demektir. Çöp torbası, mukavva ya da varsa kızağı alıp eğimli ve güvenli bir parkur bulun. Eğer herkesin çoktan kaymaya başladığı yerde olmak istemiyorsanız, miniğinizle keşfe çıkın!

Sayfa kadar beyaz

Dışarıdan döndüğünüzde, kağıttan kar taneleri yapma işine koyularak kar zevkini evde de sürdürebilirsiniz. Şaheserleriniz bittiğinde evin çeşitli yerlerine asmayı unutmayın!

Sıcaklık yaratın

Soğuk hava evde sıcak yiyecekler demek. Özellikle de tatlı olursa harika olur. Tatlı tarifimize bakmak isteyebilirsiniz!