Ailece bayılacağınız açık hava aktiviteleri


Aile
24/10/2018
Kimsenin size kış mevsiminin ailenizle harika zaman geçirmek için uygun bir mevsim olmadığını söylemesine izin vermeyin! Çocuklarınızla yapabileceğiniz eğlenceli açık hava aktivitelerimize göz atın!

Ormana doğru bir yolculuk

Ormanda yapacağınız bir aile yürüyüşü harikadır, daha da iyi olansa bir sürü şey gözlemleyecek olmanızdır... Düşen kestaneleri, kozalakları ya da yaprakları toplayabilir evde bunları boyayabilirsiniz. Farklı sesleri tanımaya çalışarak minik oyunlar oynayabilirsiniz.

Kuşlara iyi bakın

Bahçenizdeki ya da sokağınızdaki ağaçlara asmak üzere kuş yuvaları yapabilirsiniz. Hatta balkona bile asabilirsiniz bunlardan! Çocuğunuza kuşları nasıl tanıyacağını, hangi kuşların kanatların ya da gagalarının nasıl olduğunu öğretebilirsiniz.

Bilim adamı oyunu

Yaşam bir dolu eğlenceli bilimsel deneyle dolu, özellikle de dışarıda. Bir bardak sıcak suyun soğuması dışarıda ne kadar sürüyor? Bir kar topunun erimesi kaç dakikada oluyor? Bir şişeyi doldurmak için ne kadar kar gerekir? Doğada nasıl ateş yakılır? Belki çocuğunuzun içindeki bilim adamını bile ortaya çıkarabilirsiniz...

Karın tadını çıkarın

Kar yağdığı zaman ailece yapılacak aktivitelerden en güzeli kar topu oynamaktır. Arkadaşlarınız ve onların çocuklarıyla birlikte kardan adam yarışması organize edebilirsiniz. Her katılımcı sıra dışı aksesuarlar getirerek farklı bir kardan adam konsepti yaratmaya çalışabilir. Havayla uyumlu olmak için buz pateni kaymaya gidebilirsiniz. Kara yatıp kolları ve bacakları yukarı aşağı oynatarak karda şekiller yaratabilirsiniz. Devamında da evde kıyafetleriniz kururken hazırlayacağınız sıcak çikolata ile herkesin gönlünü fethedin! 

Şehri kucaklayın

Şehirde günü birlik bir gezi planlayın. Belirlediğiniz yerlerde aile fotoğrafları çekin. Yaz geldiğinde aynı rotaya tekrar giderek yine fotoğraf çekin. Farklı kıyafetler ve yaz havasıyla fotoğrafların birbirinden ne kadar farklı göründüğüne şaşıracaksınız!