Annenizi mutlu edin!


Aile
19/08/2019
Annenizi çok seviyor ve her Anneler Günü’nde ona dünyaları vermek istiyorsunuz; ama giysi, parfüm, mutfak eşyası üçgeninde takılıp kalıyorsunuz değil mi? Bu Anneler Günü’nde her yıl yaptığınızdan farklı şeyler yapmak için önerilerimize bir göz atın.

1. Ona bir blog açın:

Annenizin yeteneklerini, alışkanlıklarını, nelere ilgi duyduğunu en iyi siz bilirsiniz. Eğer bilgisayara aşinalığı varsa ve sosyal medyada vakit geçirmeyi seviyorsa ona bir blog açabilirsiniz. Bu bir yemek, el işi, fotoğraf ya da sadece günlük olarak kullanabileceği bir blog olabilir. Tabii blogu açtıktan sonra onu yalnız bırakmayın, her ihtiyacı olduğunda destek verin.

2. Ona özel bir sofra hazırlayın:

Anneler, kızlarının kariyerlerindeki başarıları kadar mutfakta da marifetli olmasından her zaman gurur duyar. İşte size yeteneklerinizi göstermek için bir fırsat. Küçüklük fotoğraflarınızla süslediğiniz gösterişli bir sofra onu çok mutlu edecektir.

3. Ona mektup yazın:

Annenizin, faturalardan başka bir şey görmediği posta kutusunda size ait bir mektup bulması hoş olmaz mı? “Beni büyüttüğün için, hep destek olduğun için, bana dürüst olmayı öğrettiğin için, çocuğuma bakıp beni kariyerimden kopartmadığın için” gibi cümlelerle başlayan uzun bir teşekkür mektubu yazabilirsiniz.

4. Babanızla başbaşa tatil ayarlayın:

Sadece 2-3 günlüğüne bile olsa değişiklik ikisine de çok iyi gelecek. Erken rezervasyon indirimlerinden yararlanıp onlara şimdiden hoş bir tatil hediye edin.

5. Fotoğraf kolajı hazırlayın:

Bütün anneler eski fotoğraflara bakmaya bayılır. Ona albümünden aşırıp kopyasını aldığınız fotoğraflarından güzel bir kolaj hazırlatın ve bunu evinin en güzel köşesine asılacak şekilde çerçevelettirin.

6. Hobisini mesleğe dönüştürün:

Anneniz çok güzel reçel veya mantı yapıyor ancak bunu sadece siz biliyorsunuz. Neden bunu başkaları da bilmesin? İlk önce mahalle bakkalınızla başlayın, sonra zincir marketlerle görüşün. Gerekli sertifikaları aldığınızda zincir marketlerde satış yapması hiç de hayal değil.

7. Onu baştan yaratın:

Kardeşinizin desteğiyle veya tek başınıza ona özel bir gün ayarlayın. Televizyon programlarındaki gibi önce kuaföre gidin, saçını ve makyajını yaptırın, sonra da bahar gardırobu için alışverişe çıkın.

8. Fitness üyeliği armağan edin:

Anneniz yıllar içinde kendini bırakmış, kilo almış ve hayata karşı motivasyonunu kaybetmiş olabilir ancak siz bunu sporla geri kazandırabilirsiniz. Egzersiz, endorfin denilen mutluluk hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlar, bağışıklığı kuvvetlendirir ve vücuda direnç kazandırır. Bütün bunları spor salonu üyeliğiyle ona armağan edebilirsiniz. Böylece hem yeni bir çevresi olur hem de hayata daha pozitif bakar.

9. Eski arkadaşlarını bulun:

Anneniz ve arkadaşları sosyal medyaya uzaksa, birbirlerini bulmaları çok kolay olmayabilir. Burada siz devreye girin ve onları bulun. Sonra da güzel bir yemekle onları biraraya getirin.

10. Bir hayalini gerçekleştirin:

Annenizin yapmak istediği ama maddi imkânsızlıklar nedeniyle gerçekleştiremediği birçok şey olabilir, siz gücünüz elverdiği ölçüde ona destek olun. Mesala kardeşlerinizle birleşip balkonunu dekore ettirin veya çok görmek istediği ülke için bir tur ayarlayın.