Yılbaşı hazırlığını kolaylaştıracak 7 öneri


Aile
25/03/2021
Yeni yılı evde kutlayacak olanlar için hazırlık stresli olabilir. Bu güzel kutlamanın tadını çıkarmanız ve konuklarınızı en iyi şekilde ağırlamanız için 7 ipucu hazırladık.

Hangi anneyle yeni yıl akşamı hakkında zamanı konuşsanız, heyecan ve mutluluk hisseder. Birçoğumuz için yılbaşı özel bir gündür ve heyecanla bekleriz. Tabii hazırlanma gerektiren bir davet düşünüyorsanız, liste uzayıp gidebilir. Denenmiş 7 ipucuyla yılbaşı akşamı ve yeni yıl tatilini kolayla planlayın.

Erken başlayın

Yılbaşı için planladığınız her şeyin bir listesini yapın. Hediyeler, konuklarınıza ya da ailenize sunacağınız ikramlar, akşam yemeği menüsü, yılbaşı süsleri gibi. Hediye konusuna erken başlarsanız, online olarak da satın alabilir ve vakit kazanırsınız.

İş bölümü yapın

Her şeyi kendi başınıza halletmek zorunda değilsiniz. İnsanlar yardım etmeye bayılır. Arkadaşlarınız ya da çocuklarınız size yardım edebilir. Mesela çocuklar hediye paketlemeye bayılır. Onları yeni yıl hediyelerini yaratıcı bir şekilde paketleme sürecine dahil edin. Merak etmeyin, mükemmel olmasına gerek yok. Önemli olan birlikteliğiniz ve bağ kurabilmeniz.

Rutinlerinizi ihmal etmeyin

Listenizin başına kendiniz için zaman ayırmanız gerektiğini yazmayı unutmayın. Bir gün öncesinde güne yürüyüşle başlayın ya da araya bir yoga dersi sıkıştırın. Gece rutininizi de unutmayın. OLAY Regenerist Mikro Yapılandırıcı Serum ile cildinizi sıkılaştırın. Bu serum, cildinizi gözle görülür derecede sıkılaştırmak için tasarlanmıştır.

Patentli aminopeptid kompleksini ve B3 vitaminini yoğun konsantrasyonda içeren anti-aging formülü, yüzeydeki cilt hücrelerinin yenilenmesini %200’e kadar hızlandırmaya yardımcı olur. Ertesi güne capcanlı ve enerjik uyanın.

Birkaç gelenek yaratın (ama kolay olsun)

Aile gelenekleri önemlidir. Özellikle yılbaşı but tür gelenekler oluşturmak için iyi bir zaman. Ailenin istikrarını arttırır. En sevdiğiniz aktivitelerden seçin ve bunları yeni yıl aile geleneği ilan edin. Ailece oynadığınız bir masa üstü oyunu, ormanda akşamüstü yürüyüşü, oyun turnuvası… Kimseyi zorlamayan ve herkesin eğlenebileceği türden aktiviteler olmasına özen gösterin.

Beklentileriniz gerçekçi olsun

Beklentiler karşılanmadığında hayal kırıklığı ve stres oluşabilir. Hem kendinizin hem de ailenizin beklentilerini çok yukarıda tutmayın. Basit ve doğal, karşılanabilir olmasına dikkat edin. Önemli olan birlikteliğiniz.

Basitlik…

Çocukluğunuzdan hatırladığınız ve size en mutlu eden anıları düşünün. Hiçbiri mükemmel ya da büyük paralar harcanarak hazırlanmış anlar değildi. Çünkü önemli olan ailenizle geçirdiğiniz zamanlardı. Annenizin büyülü kurabiyesi, babanızın şarkı söylemesi, kardeşinizle oynadığınız oyunlar… İşte çocuklarınız gelecekte aldıkları lüks hediyeleri değil, en değerli anıları olarak bu küçük anları hatırlayacaklar.

Şükran duygusu

Yılbaşı sahip olmadıklarınızı yeni yılda dilemekten çok, sahip olduklarınızı gözden geçirip ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlamak için de güzel bir fırsattır. Başınızın üzerinde bir çatı, sofranızda güzel yemekler, sağlıklı ve mutlu aileniz… İnsan başka ne ister ki?

Yılbaşıyla ilgili diğer içeriklerimize de göz atın.