Orkid ile oyuna devam!


Aile
23/09/2021

Genç Kızlara “Oyuna Devam” Desteği!

P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliği ile kız öğrencilerinin özgüvenli bir şekilde spora devam edebilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Oyuna Devam” projesi başlıyor.

Proje döneminde satın alınacak her bir Orkid paketi ile, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 20 ilde sporla uğraşan on binlerce kıza ulaşılarak spor malzemesi desteği gerçekleştirilecek.

40 yılı aşkın süredir kadınların ve genç kızların özgüvenli şekilde hayatlarına devam etmelerini destekleyen Orkid’in, gerçekleştirdiği araştırmaya göre; ergenlik döneminde spor yapan kızlar, istedikleri kişi olmalarına yardımcı olabilecek özgüven ve beceriler kazanıyor. Buna rağmen genç kızların neredeyse yarısının düzenli spor yapmadığı sonucuna ulaşan Orkid, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile kız çocuklarının spora devam etmelerine yönelik gerekli spor malzemelerinin sağlanması konusunda destek olacak. Proje ile on binlerce genç kıza ulaşılması hedefleniyor.

VİDEO İÇİN GÖRSELE TIKLAYIN:

orkid-oyuna-devam-eda-erdem

“Oyuna Devam” Edememek, Kızların Özgüvenlerini de Etkiliyor

Orkid’in İpsos ile Türkiye genelinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre; ergenlik döneminde spor yapan kadınların 77'si, sporun bugün oldukları kişi olmalarına yardımcı olduğunu belirtiyor. Ergenlik döneminde spor yapan kadınlar, sporun fiziki zindeliklerine ek olarak, özgüven, zihinsel dayanıklılık ve takım çalışması becerilerini geliştirdiğini vurguluyor. Buna rağmen, okul ve sınavlara odaklanma ihtiyacı hissetmek, maddi zorluklar ve aile, arkadaşlarından yeterli desteği görememe gibi sebeplerle genç kızların 5’te 1’i hiç spor yapmıyor. 

Türkiye A Milli Kadın Voleybol takımının Cesaret Sponsoru olan Orkid, geçtiğimiz dönemde spor ile uğraşan genç kızların yanında olmak adına yürüttüğü kampanya çerçevesinde Türkiye Voleybol Federasyonu’nun TVF Ankara Voleybol Lisesi’nde okuyan kız öğrencilere burs desteği sağlamıştı. Genç kızlara gösterdiği desteği her alanda devam ettiren Orkid, bu kez ‘’Oyuna Devam’’ kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanında on binlerce genç kıza ulaşmayı hedefliyor. Marka genç kızları sporla tanıştırmak ve yetişmek amacı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı