Kamera arkası röportajlarına git


Aile
24/10/2018
Kızlara sınır koyuyor, onlara ne olup ne olamayacaklarını biz mi söylüyoruz? Yönetmen Lauren Greenfield'da aynı soruyu sordu. Görüşlerini buradan öğrenin.

Ergenlik döneminde kırılgan olan kızların kulaklarına gelen bu sözlerin etkisi yıllar boyu sürebilir ve kötü etkileri onarılamaz. -Lauren Greenfield, #KızGibi sosyal deney filmlerinin yönetmeni.

İlk “Orkid #KIZGİBİ” sosyal deney videosunun yönetmeni olan, ödüllü Amerikan belgesel fotoğrafçısı ve film yönetmeni Lauren Greenfield, en son Orkid #KızGibi sosyal deneyine yaptığı katkılar ve toplumun kısıtlamaları ile ergenlik dönemindeki kızları nasıl etkileyebileceğini anlatıyor.

Otuz yıldan fazla bir süredir, dünya çapındaki genç kızdan milyonlarcasını, ergenlik ve regl dönemi hakkında, kendilerine güven duyabilmeleri için eğiterek güçlendirmeyi misyon edindik — hem de ayın her gününde. Birlikte büyük bir değişikliğe imza atabiliriz.

Lauren, 2003 yılında ‘Günümüzdeki En Önemli 25 Fotoğrafçı’ sıfatına layık görülerek, American PHOTO Magazine tarafından hazırlanan ‘Fotoğraf Alanındaki En Önemli 100 İnsan’ listesinde üçüncü sırayı aldı. Greenfield'in çalışmaları Amerikan kültürüne odaklanarak, bunun kadınlar üzerindeki etkilerinin sonuçlarının altını çiziyor.