İnce düşünülmüş bir hediye alışverişi için


Aile
11/03/2022

İnce Düşünülmüş Hediye Alışverişi

Hem zamandan hem de paradan kazandıran ve sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz akıllıca bir hediye alışverişi için önerilerimize göz atın...

1. Liste yapın

Cüzdanınızdan listenizi eksik etmeyin. Böylece aynı şeyden iki tane almazsınız. Bir sonraki yılbaşı aynı kişilere aynı şeyleri almamak için de bir deftere notlarınızı almayı unutmayın!

2. Acele etmeyin

Harcamalarınızı tek seferde bir tane hediye alarak sınırlayabilirsiniz. Dışarı her çıktığınızda minik bir tur atın. Çocuğunuzun futbol antrenmanının bitmesini beklerken oyuncak dükkanına göz atın.

3. Online alışverişi deneyin

Yeni yılda online alışveriş için önceden sipariş vermeniz en iyi çünkü sipariş yoğunluğu artabilir ve hediyenizi zamanında yetiştiremeyebilirsiniz.

4. Aldığınız hediyeler değiştirebilir olsun

Siz her ne kadar en iyi hediyeyi aldığınız düşünseniz de aldığınız kişi beğenmeyebilir, giysiyse üzerine uymayabilir. O yüzden değiştirme kartını da aldığınızdan emin olun.

5. Çocuklar için hediye

Küçük çocuklara yutma riski olan hediyeler almayın. Zaten sahip oldukları şeylerden de almayın, kitaplar ve Legolar gibi.

6. Oyuncaklar

Düşünceli davranın. Yıkanabilir ve saklaması kolay oyuncaklar alın. Eğer çok parçalı bir oyuncak seti alıyorsanız, taşıma kabı da almak iyi bir fikir olabilir.

7. Piller

Pilli oyuncakların pillerinin paket içinde olmasına özen gösterin. Çocukları mutsuz etmek istemezsiniz!

8. Özelleştirin

Cüzdan ya da şemsiye gibi basit bir hediye alacaksanız, o kişinin sevdiği bir renk olmasına dikkat edin. Böyle basit hediyeler için evde kendi hazırladığınız hediye kutularını kullanın. 

9. Jetonlar

Mahalledeki ya da AVM’deki atari salonu için jeton alacaksanız ne kadar süreyle geçerli olduğuna bakın ve alacağınız çocuğun annesine danışın. Belki çocuğunu götürmek istemeyecek...

10. Her şeyi olan insana hediye alırken

Vazoları ve çorapları unutun! Minik çikolatalar, havalı masaj yağları ve kaliteli bir şarap en iyi seçenekler...