Daha güzel görünmenin 9 kuralı


Aile
8/04/2020
Güzellik göreceli bir kavram olsa da, temelindeki kurallar evrensel! İşte güzelliğinizi her zaman bir üst seviyeye taşıyacak 9 temel kural.

Daha güzel görünmenin 9 kuralı

1. Bakım hijyen ile başlar

Bakımlı olmak güzellik kavramının temel yapı taşıdır ve vücut hijyenine özen göstermekle başlar. Hijyen sorunları sağlık sorunlarına kapı açacak ve zayıf düşen bedeninizin güzel görünmesi de mümkün olmayacaktır. Sık sık ellerimizi yıkamak çevredeki mikropların vücudumuza erişmesini engelleyecek en etkili sağlık önlemidir.

Bakım hijyen ile başlar

2. Sağlıklı bir cilt güzelliği katlayarak çoğaltır

Sağlıkla parlayan, nefes alan, temiz bir cilt güzelliğinizin altını çizer, herkesin dönüp dönüp hayranlıkla size bakmasına neden olur. Aknelerden ve sivilcelerden korunmak için cilt temizliğine dikkat etmeniz, beslenmenizde cilt sağlığınızı da desteklemeye özen göstermeniz daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı cilt

3. Giyim tarzınız, güzellik algısını doğrudan etkiler

Bir düğüne yırtık kot pantolonla katılmak doğru olmayacağı gibi, iş yerinize de abiye ile gidemezsiniz. Herkesin farklı bir giyim tarzı olabilir ama önemli olan nerede, neyi, nasıl giyeceğinizi bilmektir. Bu uyumlu tarzı yakalarsanız çevrenizde olumlu bir etki bırakır, beğeni toplarsınız.

Takılar ve aksesuarlar

4. Aksesuarlar küçük olabilir ama etkisi büyüktür

Kıyafetiniz üzerinde kullanacağınız aksesuarların küçük olması sizi yanıltmasın. Doğru seçilmiş bir aksesuar, insanların üzerinde bırakacağınız etkiyi katlayarak büyütür. Aksesuar dünyası çok büyük bir evren. Yeni aksesuarlar aramaktan vazgeçmeyin ve kendinize çok geniş bir aksesuar koleksiyonu yaratmaktan çekinmeyin.

saçlar ve kaşlar aynı renk olmalı

5. Saçlar ve kaşlar aynı renk olmalı

Saç rengimizi değiştirmek doğal bir ihtiyaç ama unutmayalım, saç boyarken kaşlarımızı orijinal renginde bıraktığımızda yapay bir görüntü oluşur. Kaşların rengini de saçın rengine yaklaştırmak, doğru bir tercih olur.

uyku güzelleşmenin parçasıdır

6. Uyku da güzelleşmenin parçasıdır

Uyumak, vücudun kendini yenileyebilmesi için bir mola sürecidir. Uyku sürecinde vücut cildi tazeler, zihni rahatlatır, bedeni yeniler. Yeterince uyku almış bir beden sağlıkla parlar, etkileyici ve güzel bir görünüm yaratır.

dik durarak daha uzun görünürsünüz

7. Dik durarak daha uzun görünürsünüz

Uzun, ince, dik bir beden güzel algımızda önemli bir imgedir. Omurganızı öne eğmek yerine, çok basitçe dik durarak, dik yürüyerek hem daha uzun görünürsünüz hem de zamanla iskeletinizde oluşacak deformasyonları engelleyerek sağlıklı bir yaşam için de önlem almış olursunuz.

ağız ve diş sağlığı

8. Ağız ve diş sağlığı güzelliğin ayrılmaz parçasıdır

Tertemiz, bembeyaz, sağlıklı ve pırıl pırıl parlayan dişler, güzellik algımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Ağız ve diş bakımını her gün aksatmadan yapmalı, dişlerimizde leke oluşumuna izin vermemeliyiz.

9. İpana Pro-Expert ile sağlıklı gülümseyin

Ağız ve diş sağlığınız için İpana Pro-Expert diş macunu kullanarak, gülümsemelerinizin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Ipana Pro-Expert Hepsi Bir Arada koruyucu diş macunu stanöz adı verilen güçlü bir bileşene sahiptir. Stanöz, ağız bakımı alanında çığır açan bir maddedir. Bilim insanları bu maddenin yararlarını onlarca yıldır bilseler de, sadece İpana uzmanları bu maddeyi stabilize etmeyi ve yararlarını tam olarak ortaya çıkarmayı başarmışlardır. Bu Stanöz formülü İpana diş macununa özeldir.

Nasıl işler - Stanöz Kompleks:

  • Diş eti sağlığının bozulmasını yavaşlatarak ve remineralizasyon sürecini hızlandırarak çürükleri önlemeye yardımcı olur.
  • Ağız kokusu, dişeti problemleri ve plak ile bağlantılı bazı bakterileri öldürür.
  • Plak büyümesini engelleyerek dişeti problemleri ve ağız kokusuyla savaşmaya yardım eder.
  • Diğer içerikleriyle birlikte yeni lekelerin oluşumunu önlemek için koruyucu bir bariyer oluşturur.