Saç bandınız hazır mı?

Güzellik
26/11/2018
Akşam biriyle çıkacaksınız. Her şeyiniz hazır; elbise, ayakkabılar, makyaj… Muhteşem görünüyor olacaksınız. Ama bir sorun var: Saçlarınız bir türlü şekle girmiyor...

kendi bandananızı yapın

KadinlarBilir.com'un bu güzel akşamı tamamlamak için minik bir aksesuar önerisi var. Kendiniz için şık bir saç bandı yapmak istemez misiniz?

Yalnızca yarım saat içinde kendinize güzel bir saç aksesuarı yapabilirsiniz... Nasıl mı?

Saçlarınızın bir türlü şekil almadığı o dağınık günlerde bir bandana pek çok sorunu bir anda çözebilir. Saç bandı kullanmak için ille de saçlarınızın yoldan çıkmış olması gerekmez. Giysilerinize uygun güzel bir saç bandı, şıklığınızın da tamamlayıcısı olacaktır. Deneyin, nasıl işe yaradığını siz de göreceksiniz.

kendi bandananızı yapın

Saç bandı yapmak çok kolay. Biri 20 cm, ikincisi 38 cm uzunluğunda iki deri ya da vinil şerit ve bir adet de elastik şerit alarak işe başlayın. Makasınız, yapıştırıcınız, iğneniz, ipliğiniz, mezuranız da elinizin altında olsun.

kendi bandananızı yapın

Saç bandı yapmak için kullanacağınız 20 cm şeridi alın ve şekilde gördüğünüze benzer küçük, estetik bir düğüm oluşturun. Düğümün şeklinden emin olduktan sonra şeridin ucundan kestiğiniz küçük bir parçayı ortasından geçirerek iki tarafını birer damla yapıştırıcıyla tutturarak sabitleyin.

kendi bandananızı yapın

Artık saç bandınızın süsü hazır. Bu düğümü 38 cm uzunluğundaki şeridin üzerine yapıştıracaksınız. Bunu yaparken saç bandı olacak düz şeridi başınızda deneyerek süslemeyi tam olarak saç bandının neresinde istediğinize karar verin. Bir damla yapıştırıcıyla düğümünüzü düz şeride yapıştırın. Yapıştırıcının iyice sabitlenmesi için üzerine bir kitap koyup 15-20 dakika kadar bekleyin.

kendi bandananızı yapın

Elastik şeridimizi ekleyerek deri ya da vinil bandanamıza son şeklini vereceğiz. Başınızı zaten ölçmüş, yani şeridin ne kadar olması gerektiğini biliyor olmalısınız. Şöyle düşünün, saç bandının başınızın üstünde görünen kısmı vinil ya da deri malzemeden, ensenizde kalacak, görünmeyecek ancak saç bandının sıkı bir şekilde başınızda kalmasını sağlayacak kısmı da elastik şeritten olacak. Görünen kısma yetecek kadar vinil ya da deri şeridi kısalttıktan sonra kalan uzunluk için de mevcut mesafeden çok değil 1 cm kısa elastik şerit kesin. Elastik şeridi iki ucundan vinil ya da deri şeride iğne iplikle tutturun. İlk ucu birleştirdikten sonra bir kez daha deneyerek tam olarak başınıza uygun olup olmadığını kontrol edin.

kendi bandananızı yapın

İşte bu kadar! Şık ve sade saç bandı hazır

kendi bandananızı yapın

Elbette saçlarınızı mükemmel kılmak için yapabileceğiniz başka şeyler de var. Örneğin kepeklerden kurtulmak için head & shoulders'ın saç yapınıza uygun ürünlerinden birini kullanabilirsiniz. head & shoulders Mentol Ferahlığı şampuan kullanarak yalnız kepeklerden kurtulmakla kalmayıp, çok güzel kokan saçlara da sahip olursunuz.

kendi bandananızı yapın

İyi göründüğünü bilen insan, kendini iyi hisseder. Bu küçük ipuçları ve tavsiyelerin tek amacı var, o da daima iyi hissetmenizi sağlamak...