Saç Bakım Tavsiyeleri

Güzellik
28/11/2019
Yıllar içinde saçlarınızın başına her şey geldi. Çok fazla saç spreyi kullandınız ya da düzleştirici elinizden düşmedi. Şimdiyse saçınıza hak ettiği saygıyı gösteriyorsunuz. Biricik kızınızın saçlarının doğal buklelerini görünce, ona bu yazıyı yazmanız şart oldu.

“Biricik kızım,

Artık bir bebek değilsin ve doğduğunda incecik olan saçların, parıl parıl gür bir hal aldı ve yaşam ışığını yansıtıyor. Saçlarına ne yapıp ne yapmayacağını sana söyleyemem ama benim başıma gelen bazı şeyleri seninle paylaşabilirim.

20’li yaşlarımda saçlarımı her ay başka bir renge boyamaya başladım. Sonra fark ettim ki, pembe, patlıcan moru gibi renkler saçlarımdansa giysilerime daha çok yakışıyor. Ayrıca o kadar sık yapılan boya, saçı yıpratıyor ve doğal yapısını bozuyor.

Saçlarda bu tür sorunlar meydana geldiğinde ancak doğru ürünlerle eski gücünü geri kazanabiliyor. Saçlarına saygı duymalı ve iyi bakmalısın, yoksa istemediğin sonuçlar olabilir. Ben Pantene Pro-V Doğal Sentez Yağ Terapisi kullanıyorum ve benim saçlarımda harikalar yarattı. Sen de deneyebilirsin.

Nemli bir yaz akşamında, babanla yemeğe çıkmaya hazırlanıyordum ve saç düzleştirici havadaki nem yüzünden hiçbir işe yaramıyordu. Kıvırcık saçlarımı her ne kadar düzleştirsem de biraz sonra dalgalar tekrar geri geliyordu. Ben de inadına düzleştiriciyi saçımda daha fazla tuttum, düz olması umuduyla. Bil bakalım ne oldu? Bütün saçlarım yandı. Saçına asla çok fazla ısı uygulama. Saçlarındaki elektriklenmeyi azaltmak için biraz yağ kullanabilirsin.

Çok fazla saç ürünü kullanmak da iyi bir şey değil. Saçlarımın beton dökülmüş gibi kaskatı durduğu lise fotoğrafımı hatırlıyor musun? İşte o gün maşa yapıp, bir kutu saç spreyini saçıma sıkmıştım. Hala gülüyorum o günü düşününce. Saçıma dokunmak istediğinde babanın yüzündeki ifadeyi görmeliydin. O gün maşayı bir kenara bıraktım.

Yaşlandıkça, bana yakışan bir saç kesimi keşfettim. Şekle sokması kolay ve beni güvende hissettiriyor. Ayrıca saçımla gurur duymamı sağlıyor. Saçlarıma bakıyorum, nemlendiriyorum, asla fazla ısıya maruz bırakmıyorum ve sevgiyle besliyorum.

Bugün, senin taptaze ve hayat dolu saçlarına bakınca, parıltı ve yaşam görüyorum. Onları sevip iyi bakarsan her daim öyle de kalacaklar. Anne sözü.

Seni seviyorum,

Annen

Siz kızınıza saçlarınızla ilgili bir mektup yazsanız, ne yazardınız?

Pantene ürünlerini inceleyerek kızınızın saçına uygun bir ürün bulabilirsiniz. Annelerin test ettiği Pantene ürünleri burada.