5 dakikalık gece bakımı rutini

hemen-denemek-isteyeceginiz-5-dakikalik-gece-bakimi-rutini
0
Günün en sakin anı olan gece, annelerin kendilerine bakması ve ertesi güne hazır olması için harika bir zaman. Bu 5 basit adımla güzellik uykunuzu yeniden almanızın zamanı geldi. Meşgul bir anne olarak sabah herkesi kaldırayım, temizleyeyim, giydireyim ve evden yollayayım derken kendinize vakit ayıramıyor olabilirsiniz; ancak bu 5 basit adımlık gece bakımı rutiniyle güzellik uykunuza yeniden kavuşabilirsiniz.
slideshow-image

1) Temizlik

Cilt bakımının en önemli bölümü temizliktir. Günün makyajını silip ciltteki kirlerden arınmak, atmanız gereken ilk adım. Silmeyi unuttuğunuz makyaj, gözeneklerinizi tıkayarak akneye ya da lekelere neden olur. Bu sebeple, cildinize uygun makyaj temizleyicisi ve yıkama jeli/köpüğüyle yüzünüzü arındırın. 

slideshow-image

2) Nemlendirme  

Cildiniz gece boyunca yenilenir; bu sebeple cildinizde harikalar yaratacak çalışkan bir seruma ihtiyacınız var. Olay Regenerist Mikro-Serum cildinizin görünümüne güç verir. Bu gücü gittikçe yükselmek ve harika bir sonuç elde etmek için düzenli kullanım çok önemli. Bu sebeple, serumunu diş fırçasının yanına, komodin ya da sık kullandığınız eşyaların olduğu her hangi bir yere koyabilirsiniz. Böylelikle gece yatmadan kullanmayı unutmazsınız.


slideshow-image

3) Saç

Sabah kalktığınızda saçlarınızın güzel görünmesini istiyorsanız, yatmadan önce saçlarınızı toplamanız ya da hafif nemli bırakarak uyumanız faydalı olacaktır. Bu sayede sabah kalktığınızda yumuşacık ve dağınık olmayan saçlara sahip olursunuz. Kalktığınızda saçlarınızı tarayın ve harika görünmeye devam edin.

slideshow-image

4) Dudaklar

Özellikle merkezi ısıtmayla ısınıyorsanız, dudaklarınız gece kurumaya en meyilli olan bölge olacaktır. İçerik bakımından zengin olan nemlendiricinizi her zaman yatağınızın başında bulundurun. Sabah yumuşak dudaklarla uyanmak istiyorsanız, yatmadan önce nemlendiricinizden sürün ve öyle uyuyun.

slideshow-image

5) Ayakları unutmamak gerek!

Çalışmalar ayak üşümesi konusunda özellikle kadınların sıkıntı çektiğini gösteriyor. Bu da rahatlamanız ve uykuya dalmanız konusunda problem yaratan bir durum. Hava geçirgenliği yüksek olan ama aynı zamanda sıcak tutan yumuşak çoraplar giymek, ayaklarınızda konfor sağlayacaktır. Bu sayede ayaklarınız, yeni günün beklentilerine hazır olacak.

Peki, sizin gece rutininizde başka neler var? Aşağıdaki yorumlara gece rutinlerinizi yazın, değerli bilgilerinizi herkesle paylaşın.

0

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı