Çamaşır yıkamaya dair ipuçları

Ev
10/12/2019
Çamaşır yıkamaya ilişkin aslında doğru olmayan bir sürü efsane vardır. Ne yazık ki çamaşırlarınızı yanlış bir şekilde yıkamaya devam ederseniz, zaman, enerji ve para kaybetmeye de devam edersiniz. Buna bir son vermek istiyorsanız, çamaşır yıkamaya ilişkin doğruları buradan okuyun.

Daha iyi sonuç almak için daha fazla deterjan kullanmayın

Yaygın inanışın aksine, (çok kirli çamaşırlarda) gerekli dozun iki katını kullanmak kıyafetlerinizi daha temiz yapmaz. Çözüm ne mi? İhtiyaç duyduğunuz sonucu almanıza uygun ürünler üzerinde yer alan kullanım dozlarına ilişkin talimatları okuyun. Eğer önerilen miktar sonuç vermiyorsa, o zaman daha fazlasını kullanmak da işe yaramayacaktır. Ariel deterjan, pek çok inatçı lekenin çıkmasına yardımcı olduğundan, çamaşır yıkarken harika sonuçlar verir.

Soğuk suda yıkamak da etkili olabilir

Birçok kişi soğuk suyun kıyafetlerini temizlemeyeceğini düşünerek, çok fazla sıcak su kullanır. Eski günlerde belki, ama günümüzde bu geçerli değil. Özellikle de söz konusu soğuk suyla yıkanması gereken kumaşlar, renkliler ve yağ lekeleri ise. Her durumda, Ariel 30 derece sıcaklıkta bile harika sonuçlar verecektir.

Renk tutucular işe yaramaz

Kıyafetlerinizi riske atmayın. Bunun yerine, beyaz, açık renkli ve koyu renkli giysilerinizi ayrı ayrı yıkayın. Farklı bölümleri olan bir çamaşır sepeti kullanın, size zaman kazandıracaktır.

Şarap lekesi anında müdahale edilmese bile çıkabilir

En inatçı, hatta kurumuş lekelerle bile başa çıkabilen ürünler bulunmaktadır. Lekelere önce Ariel Professional uygulayın, sonra Ariel Deterjan ile yıkayın. Lekelerin kaybolduklarını göreceksiniz.

Artık çamaşır yıkamaya ilişkin gerçekleri öğrendiğinize göre, bu yeni alışkanlıkları deneyin ve bu bilgileri başkalarına aktarın.