Yılbaşı dekorasyonu için 12 ipucu

desteğiyle hazırlanmıştır.
yilbasi-dekorasyonu
0
Evinize yeni yıl havasını getirmek için 12 ipucuna göz atın.
slideshow-image

1) Sıcak bir oturma alanı

Koltuklarınızı daha rahat ve hoş görünümlü bir hale getirebilirsiniz. Var olan kırlentleri kışa hazırlık olarak tığ işi örgü ile kaplayabilirsiniz. Ya da kırmızı, yeşil tonlarında battaniyelerle koltuklarınıza daha sıcak bir görünüm kazandırabilirsiniz.

slideshow-image

2) İlgi odağı

İlla yılbaşı ağacı almanıza gerek yok. Hem çok yer kaplıyor hem de fiyatı yüksek. Onun yerine ağaç süslerini kendiniz bir araya getirebilir ya da hazır süslerden kullanabilirsiniz. Yılbaşı sofranızda da cam bir kabın içine yerleştirdiğiniz yılbaşı süsleri ya da eski bir gelenek olan kokina çiçeği (yılbaşı çiçeği) süslemesi yapabilirsiniz.

slideshow-image

3) Kendi çelenginizi yapın

Kapılara, duvara ya da orta sehpalarına çok yakışıyor yılbaşı çelenkleri. Çocuklarınızla birlikte topladığınız kozalaklar, kokinalar ve kırtasiyeden alacağınız yılbaşı ağacı toplarıyla harikalar yaratabilirsiniz. Kozalakları seçtiğiniz renk temasına göre sprey boyayla boyayıp, hepsini önce ipe dizin sonra slikonla bir araya getirebilirsiniz. Son olarak üstüne kar tozu sıkmayı unutmayın!

slideshow-image

4) Yılbaşı sofrası süsleme

Yılbaşı havasını her yerde hissetmek için, sofranızda yeşil peçeteleri boyadığınız kozalak, tarçın, portakal dilimleri, yıldız anason ve kokinalarla renklendirin. İşte bu kadar! Yemekten sonra bembeyaz masa altlığınızdaki yemek lekelerini Ariel Sıvı Deterjan ile kolayca çıkarabilirsiniz. 

slideshow-image

5) Servis örtüsü 

Beyaz örtünün üzerine kırmızı bir servis örtüsüyle bile çok basit bir şekilde sofranızı yılbaşı akşamına uygun hale getirmiş oluyorsunuz. Basit beyaz tabakları yeşil peçetelerle dengeleyebilir, ek olarak yukarıda hazırladığınız süsleri sofraya yerleştirebilirsiniz.

slideshow-image

6) Yılbaşının olmazsa olmazı, ışıklar! 

Işıklı süsler herhalde yeni yıl deyince herkesin aklına ilk gelen dekorasyon fikridir. Ayların, sandalyelerin, kapının ya da salondaki vitrinin üzerine ışıklandırma yapabilir ya da kavanozlara led ışık yerleştirerek farklı hava verebilirsiniz. Ayrıca dekoratif küçük mumları yayvan cam kaselerin içine su doldurarak kullanabilirsiniz.

slideshow-image

7) Tırabzanlar çiçek açtı 

Sıcak bir karşılama için balkon ya da daire kapısındaki tırabzanları yeşil sarmaşıkla süsleyebilirsiniz. Yeni yıl havasını yansıtmak için kırmızı kurdele ve kozalaklarla süsleyin. Ya da yılbaşı ağacı süslerinizi de buralarda değerlendirebilirsiniz.

slideshow-image

8) Kartpostal ya da fotoğrafla süsleme 

Yılbaşı için farklı kartpostallardan süsleme yapabilirsiniz. Bunlar size gelen kartlar da olabilir, kendi beğenip aldıklarınızda. Ya da kartpostallardan hoşlanmıyorsanız, gerdiğiniz hasır ipe aile fotoğraflarını yerleştirip dekoratif mandallarla bitmekte olan yıl birlikte geçirdiğiniz güzel günleri gözden geçirebilirsiniz.

slideshow-image

9) Yılbaşı çanları 

Evin giriş kapısına çan şeklinde süsler yerleştirebilirsiniz. Eğer ses sizi rahatsız etmiyorsa konukların çalması için gerçek çan da koyabilirsiniz.

slideshow-image

10) Çelenk giydirme

Evinizde basit bir ahşap çelenk varsa bu çelengi süsleyerek de yepyeni bir süs elde edebilirsiniz. Yeşillikler, kokina dalları, kozalar ve minik kurdelelerle eski çelenk yeni yıla hazır!

slideshow-image

11) Mum süsleme

Krem ya da altın rengi mumların etrafına tarçın çubukları, kakule, yıldız anason ve karanfille hem güzel bir koku hem de hoş bir görünüm katabilirsiniz.

slideshow-image

12) Pencereleri unutmayın! 

Süsler sadece yılbaşı ağacı için değildir. En sevdiğiniz ağaç süslerini pencerelere asmayı deneyin. Farklı boylardaki ipler ve kurdelelerle tamamlayın. 

Bizimle paylaşmak istediğiniz yılbaşı dekorasyonu fikirleriniz varsa, hemen paylaşın. Yılbaşı öncesi KadınlarBilir.com üyelerine ilham verin!

0

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı