Anneler ve çocuklarına kolay yoga

anneler-ve-cocuklarina-kolay-yoga
0
slideshow-image

1) Utkatasana

Günaydın! Ayakta dik bir şekilde dururken dizlerimizi kırıp ellerimizi havaya kaldırıyoruz. Yani sandalye pozu! Dayanabildiğiniz kadar bu pozda kalıyoruz.

slideshow-image

2) Uttanasana

Şimdi gerilen omurgamızı rahatlatıp, bacak ve kalçalarımıza oksijen göndermek için öne doğru nefes vererek çok yavaş bir şekilde eğiliyoruz. Birkaç nefes ya da bedeniniz rahat ettikçe bu pozda kalıyoruz.

slideshow-image

3) Trikonasana

Hazır öne eğilmişken, bacaklarımızı iki yana açıp, kollarımız duvara paralel olacak şekilde iki yana geriyoruz. Biri gökyüzünü gösteriyor, diğer kolumuz ise ayak bileğimiz hizasında yerde. Bu hareketi her iki bacakta da tekrarlıyoruz ve birkaç nefes kalıyoruz. 

slideshow-image

4) Vajrasana

Şimdi yer pozisyonlarına geçip biraz nefesimizi dengeleme vakti! Dizlerinin üzerinde oturun. Eğer pozisyon rahat değilse kalçanızın altına bir yastık alın. Birkaç nefes bu şekilde kalın. 

slideshow-image

5) Ardha Matsyendrasana

Bir bacağı bacak bacak üzerine atar gibi diğerinin üzerinden geçirerek, kolunuzla kalçadaki esnemeyi arttırıyoruz. Birkaç nefes bu pozisyonda kalarak, aynısı diğer tarafa da uygulıyoruz.

slideshow-image

6) Eka pada rajakapotasana

Yerde bükülmüş biçimde duran bacağımızı kalçamıza yaklaştırarak diğer bacağımızı arkaya atıyoruz. Birkaç nefes bu pozda kalıyoruz ve diğer bacağa geçiyoruz. Çocukların vücudu daha esnektir. Eğer siz yapamıyorsanız bedeninizi zorlamayın.

slideshow-image

7) Matsyasana

Siz bu pozu yaparken çocuğunuz köprü kurabilir. Eğer beliniz rahatsa bacaklarınızı bağdaş yapabilirsiniz. Birkaç nefes kalın.

slideshow-image

8) Pavanamuktasana

Bir diğer adıyla cenin pozu, gerilen belinizi gevşetmek için ideal. Bu pozisyonda istediğiniz kadar kalabilirsiniz. 

slideshow-image

9) Shavasana

Bu poz kendinizi bulmak ve eğer varsa bir önceki günden kalan stresi atmak için ideal. Miniğinize yıldızlı bir gecede gökyüzüne baktığını hayal etmesini söyleyebilirsiniz. Gözler kapalı bir şekilde birkaç dakika bu pozisyonda kalın. Kalkarken bedeninizi yan tarafa doğru döndürerek, çok yavaş bir şekilde kalkın. Siz de miniğiniz de güne hazırsınız!


0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı