Ailece çok seveceğiniz yaz oyunları

Ariel desteğiyle hazırlanmıştır.
ailece-cok-seveceginiz-yaz-oyunlari
0
slideshow-image

1) Suyun üzerinden atlama 

Çocukların hemen hepsi suyla oynanan oyunlara bayılır. Ayrıca sıcak bir yaz gününde biraz serinlemenin de en iyi çaresi sudur. Tabii bahçede ya da yazlıkta oynanabilecek bir oyun bu. Hortumu açın, duvarda bir yere asarak suyun yay şeklinde ivme kazanmasını sağlayın. İster üzerinden atlasınlar, ister sadece içinden geçip sırılsıklam olsunlar. En atletik zıplamalara puan vererek işin içine biraz renk katabilirsiniz. 

slideshow-image

2) Su balonları

Biraz rekabet çocuklara yarışmanın heyecanını hissettirir. Sadece bir merdiven ve su dolu balonlarla oynayacağınız bu oyunda, çocuğunuzun yaşına göre bir mesafe belirleyip su balonlarını merdivenin basamaklarına atmalarını sağlayın. En alt basamaktan başlayıp, isabet ettirene puan verin ve eğer isabet ettirebilirse bir sonraki basamağa geçebilsin. İsabet edemeyen sırasını bekliyor! En üst basamağın puanıysa en yüksek olan. Tabii çocukların kazanmasını sağlamak için arada sırada puan konusunda cömert davranabilir, iyi bir atışa daha çok puan verebilirsiniz.

slideshow-image

3) Engelli koşu 

Bu oyun ikiniz için de eğlenceli olacak. Evdeki objelerden engeller yaratın (piknik örtüsünün altından sürünmek, saksıların üzerinden atlamak, mutfak karolarının çizgileri üzerinde dengede yürümek, hulahopun içinden geçmek gibi). Ya birbirinizle ya da zamana karşı yarışın. Birbirinize karşı yarışacaksanız, mesela biriniz parkurun sonundan diğeriniz başından başlar ve ilk bitiren kazanır. Hem eğlenceli hem de harika bir egzersiz. Çimen lekesi olmuş dizleri ve toprağa bulanan giysileri dert etmeyin. Ariel Sıvı'nın LekeSavar kapağını uyguladıktan sonra makineye atın. Düşük derecede bile tertemiz giysiler için Ariel Sıvı'yı deneyin. 

slideshow-image

4) Birdirbir

Klasik bir oyun. Eski bir icat olmasına rağmen tüm ailenin eğlenmesini sağlamaya devam ediyor. Yarışan, eğilerek bekleyen aile üyelerinin sırtından atlıyor. Tabii atlayanın ve eğilenin boyuna göre oyun zorlaşabilir. Eğer çocuklarınız sizin üzerinizden atlamakta zorlanıyorsa en iyisi yerde bir top gibi kıvrılmanız. Eğilin bakalım küçük kurbağanız nasıl zıplıyor! 

slideshow-image

5) Dışarıda sanat 

Yaratıcı çocuklarınızı da dışarıda bir şeyler yapmaya teşvik edebilirsiniz. Evdeki boyalarını, makaslarını, yapışkanlarını, el işi kağıtlarını sokağa taşıyın. Böylece boyaya bulanan duvarlar, sandalyeler ve halılar için endişe de etmezsiniz. , Gölge bir yer bulup kolileri açarak malzemelerle birlikte çimenlere yayın.

Siz çocuklarınızla yazın ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz?

0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı