İyi bir uyku için 5 ipucu

iyi-bir-uyku-icin-5-ipucu
0
slideshow-image

1. Erkenden yatın 

Biraz erken bir saatte yatağa girmenin kimseye zararı olmaz. Böylece alarm olmadan bile erkenden ve enerjik bir şekilde uyanabilirsiniz. Huzurlu bir gece uykusu kadar, güne enerji dolu uyanmak da önemlidir. 

slideshow-image

2. Yatağa girmeden önce zihninizi boşaltın 

Düşüncelerimiz bazen bize fazla gelir ve uyku için oluşması gereken huzuru engeller. Düşüncelerinizi bir parça kağıda yazarak aklınızdan çıkmasını sağlayın ve işleri yarına bırakın. Merak etmeyin uyandığınızda orada olacaklar.

slideshow-image

3. Uyku öncesi gevşeyin

Serin ortamda uyumak daha iyi dinlenmenizi sağlar. Aşırı yemekten ve alkolden kaçının. Bunlar bedeninizi ısıtarak, terleme gibi uykuyu engelleyecek belirtilerin oluşmasına sebep olabilir. 

slideshow-image

4. Son bir defa kahkaha atın 

Kahkaha sıra dışı bir uyku iksiridir. Bedeni sakinleştirir, zihindeki düşünce akışını yavaşlatır ve ruhu iyileştirir. Komedi izleyin ya da komik bir şeyler okuyun. Ya da eşiniz ve çocuklarınızla gıdıklama oyunu oynayın. Güzel bir kahkaha günün stresini atmanıza yardımcı olur. 

 

slideshow-image

5. Yatak odanı eğlence alanı değildir 

Modern yatak odalarında bir sürü elektronik cihaz bulunabiliyor. Fakat yatak odası sadece uyku için kullanılmalı. Yatağınızı tamamlanma ve meditasyon alanı olarak düşünün. Yatak odanızda fazla ışık, radyasyon ve elektronikten uzak durun. ;

 

0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı