Sizi güzel bir uykuya hazırlayacak 3 kolay içecek tarifi

Sağlık
9/11/2018
Uykusuzluk pek çok kadın için çok önemli bir sorun. Burada okuyacağınız üç kolay tarif, uykusuzluğa karşı verdiğiniz mücadeleye bir miktar da olsa katkıda bulunmayı hedefliyor. KadınlarBilir'in bu lezzetli tariflerini denemekte fayda var.

uykunuz için kolay içecekler

Vişneli smoothie

İçeriklerindeki yüksek miktarda melatonin (uyku hormonu) dolayısıyla, vişne ve kiraz gibi meyveler uyku vermekle kalmaz, uyku kalitesini de artırırlar. Aşağıdaki tarifin amacı ise onların bu özelliğinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak.

20 adet vişne ya da kiraz, iki çorba kaşığı yoğurt ve bir blender. İste bütün ihtiyacınız olan malzemeler bunlar...

Yoğurt ve meyveleri blenderden geçirin.

Ardından yavaşça, tadını çıkartarak bir güzel için.

Şimdiden iyi uykular...uykunuz için kolay içecekler

Vanilyalı süt

Bir vanilya çubuğunu ikiye bölüp, bardağınızın içine güzelce yerleştirin ve üzerine içebileceğiniz kadar sütü doldurun. Vanilyanın sakinleştirici özelliği uykuya hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer tercih ederseniz ve daha baharatlı bir şeyler içmeyi seviyorsanız vanilya çubuğunun yanına bir de tarçın çubuğu ekleyebilirsiniz.

Sütünüzü içtiniz mi, şimdi gidip bir güzel uyku çekebilirsiniz...


uykunuz için kolay içecekler

Nane şekeri füzyonu

Yukarıdakilerden de, geleneksel papatya çaylarından da çok farklı bir tarif var şimdi de sırada...

Nane şekerli papatya çayı... Bu çay uykudan önce hem yediklerinizi hazmetmenize yardımcı olarak hem de sinirlerinizi gevşeterek sizi rahatlatabilecek niteliklere sahip.

Nane şekerinin güçlü aromasının kaynağı, kuşkusuz içeriğindeki yoğun mentol. Bu nedenle çayınızın tadı beklediğinizden daha sert olabilir. Böylesi bir durumda bir tatlı kaşığı bal, çayınızın içimini iyice kolaylaştıracaktır. 

KadınlarBilir iyi geceler diler...