Güzel Bir Kahvaltı Tarifi

Güne kahvaltıyla başlayın!

Uzmanlara göre günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamamak lazım. Peki, kahvaltı sizin için ne kadar önemli? Devamını okuyun...


Güne enerjik başlamaya ne dersiniz?
Herkesin kendine göre bir kahvaltı anlayışı vardır. Kimileri sabahları sadece bir fincan kahve içmeyi tercih ederken, kimileri de neredeyse hiçbir şey yemeden güne başlar. Bunun yanında, kahvaltıyı günün ana yemeği olarak gören ve mükellef bir kahvaltıyla güne başlayan kişiler de mevcut.

Beslenme uzmanları ideal bir kahvaltının günlük protein alımının üçte birini ve günlük karbonhidrat alımının ise beşte birini içermesi gerektiğini söylüyor. Elbette bunlarla birlikte vücudun ihtiyaç duyduğu diğer vitamin ve mineralleri de.

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Özellikle soğuk havalarda ve mevsim geçişlerinde, kahvaltı çok daha büyük bir önem kazanır. Gün boyu dinamik kalabilmek ve çalışabilmek için vücudumuzun gerekli yakıtı alması gereklidir.

Kahvaltınızı 5 dakikada kendiniz hazırlayın
Böyle günlerde, kendinize hazırlayacağınız yulaf lapası, kahvaltı için mükemmel bir seçim olabilir. Hazırladığınız yulaf lapasına kuru üzüm, kuru kayısı, elma, portakal ve kivi koyarak sağlıklı bir şekilde tatlandırabilir, günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yulaf sevmiyorsanız taze yeşil salata ve yağsız yoğurt iyi bir ikili oluşturabilir.


Bu yazılarımızı okudunuz mu?

Marmelat nasil yapilir Marmelat nasıl yapılır?

Zeytin yapmak Zeytin yapmak

4 adimda kirisiklik olusumunun onune gecin 4 adımda kırışıklık oluşumunun önüne geçin

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

çok önemli bir öğün

  • Şikayet et

Kahvaltımı etmeden çıkmam ve de sağlıklı kahvaltı ederim

  • Şikayet et

güne zinde başlamak için kahvaltı şart bencede tesekkürler

  • Şikayet et

Kahvaltı alışkanlığını çok sonradan edinen biri olarak gerçekten gün içinde bunun farkını görüyorsunuz. Hiç geçiştirmeden, sağlıklı bir şekilde, ağır kızartmaların olmadığı ve bol proteinli bir kahvaltı gerçekten gün içinde bize dönen çok güzel bir enerji oluyor. ben atlamayın derim!

  • Şikayet et

günün en önemli öğünü olan kahvaltı güne zinde başlamak için çok önemlidir

  • Şikayet et