Sağlıklı beslenme

Sağlık
29/07/2020
Çocukların ebeveynlerinden öğrendiği alışkanlıklardan biri de sağlıklı beslenme. Peki onlara bu alışkanlığı kazandırmak için neler yapmalıyız?

Çocuklarınız siz ne yiyorsanız, onu yemek isterler. Bu yüzden, eğer çocuklarınızın yemek yeme alışkanlığınız değiştirmek istiyorsanız, önce kendi yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir.

Çocuklarımıza büyük bir iştahla tükettikleri hazır gıdalar yerine, sağlıklı gelişimleri için, içerisinde çok önemli vitamin, mineral ve enzimlerin olduğu alkali ürünlerden, alıştıkları tat ve kıvamda yiyecekler hazırlayabiliriz. Böylece sağlıklı besinleri farkında olmadan tüketmelerini sağlamış oluruz.

Çocuklara şeker, cips, çikolata, hazır bisküviler, hamburger, patates kızartması, tatlı, dondurma, kola, gazlı içecekler yerine; salata, çiğ sebze içecekleri, sebze yemekleri, çorba, meyve, gibi sağlıklı gıdalarla beslemek önemli ama biliyoruz ki bunları çocuklara yedirtmek çok zor.

Çocukların sevmediklerini malzeme olarak kullanıp onların sevdiği ürünlerden yaparsak ne olur? Çocuklarımızı mutfağa davet edip onların da kolaylıkla hazırlayacağı mucize menüler bulalım ve onlarla birlikte, hatta onlara yaptırarak bu heyecanı yaşamalarına izin verelim. Mutfakta miniğinizle birlikte yapabileceğiniz kolay atıştırmalık tarifleri yazının devamında...

Sağlıklı beslenmenin adımları-2

Limonlu Levrek Tarifi