Hamilelik esnasında kanama

Hamilelik esnasında kanama

Eğer hamilelik esnasında minör kanamanız olursa ne yapmalısınız? Devamını okuyun...


Hamilelik esnasinda damla şeklinde kanama olağandışı değildir, özellikle de ilk dönemlerde. Fakat, tehlikeli bir durum da olabilir. Bu yüzden miktarından bağimsız olarak kanamanız oldugu anda doktorunuzla iletişime geçin.

Hamileliğin erken dönemlerinde görülen az miktarda kanama

Birçok yeni hamile kadın minör kanamayla karşı karşıyadır. Düşük ya da ektopik hamilelik riskinden dolayı doktorunuzla görüşmelisiniz.

Endişelenmemeye özen gösterin. Erken dönem hamilelikte görülen kanama yumurtalarin rahim duvarına yerleşmesiyle ilgilidir ve hamileliğinin başında bu durumla karşılaşan birçok kadın başarılı doğum yapmıştır.

Bazı kadınlarda minör kanama birden fazla görülür. Hamilelikte kanama özellikle cinsel ilişki sonrası servikste gerilme olmasıyla ilgilidir.

Hamileliğin sonraki dönemlerinde görülen minör kanama

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Hamileliğin sonraki dönemlerinde görülen herhangi bir kanamanın derhal kadın doğum uzmanınıza rapor edilmesi gerekmektedir. Hamilelik kanamalarının çoğu normal olsa da, plasentadaki önlem alınması gereken problemleri işaret ediyor olabilir.

Doktorunuz ağrı ya da baş dönmesi gibi başka semptomlarınız olup olmadığını soracaktır. Ayrica size vajinal ya da pelvik muayene yapabilir, ultrasonla bebeğin durumunu kontrol edebilir, kan tahlili isteyebilir.

Tedirgin olmanız gayet anlaşılır olsa da, aşırı endişelenmemeye çalısın. Minör kanama yaşayan birçok kadın başarılı biçimde doğum yapar.

Hamilelikte leke şeklinde kanamanız oldu mu?

Diğer kadınlara da faydası olacak önerileriniz var mi? Paylaşın!

İlgili ürünler

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

Sporcu mu anne mi?
Sporcu mu anne mi?
5

Sporcu mu anne mi?

You have already participated to this slideshow