Kızınız ergenlikten bahsetmekten çekiniyor mu?

Sağlık
24/10/2018
Kızınızı utanç verici bulduğu konularla ilgili konuşmaya nasıl teşvik edersiniz? Peki, ya edemezseniz?

Kızlar ergenliğe girdiğinde, anne ve kız ilişkileri biraz alengirli bir hal alabilir. İlk regl gibi konularla ilgili konuşmak istediğinizde, duygularını paylaşmak ya da soru sormak için can atsa bile utanabilir ya da çekinebilir.

Endişelenmeyin. Kızınızla rahat konuşabilmenizi sağlayacak ipuçlarınızı sizin için hazırladık.

Haydi konuşalım

Önemli olan her zaman konuşmak için uygun olduğunuzu bilmesi. Ayrıca söyleyeceği hiçbir şeyin sizi utandırmayacağını da ona anlatmanız gerekiyor.

Hala konuşmaya diretiyorsa

Eğer kızınızla bir konuşma başlatma çabalarınız hiçbir yere varmıyorsa, ona küçük bir not bırakmaya ne dersiniz? (Sadece onun bulabileceği bir yere bıraktığınızdan emin olun).

Okumaya teşvik edin

Her ne kadar “konuşmayı” denesek de bazı kızlar akıllarına gelen her şeyi anneleriyle konuşmaya utanır. İşte bu noktada devreye kitaplar ve online olarak bulabileceğiniz makaleler girer ve paha biçilemez kaynaklar olduklarını kanıtlarlar.

Ona KizlarArasinda.com’u tavsiye edebilirsiniz. KizlarArasinda, özellikle ergenlik dönemindeki kızların merak ettikleri her şeyi bulabilecekleri online bir kaynak. Burada tüy alma, deodorant kullanma, günlük ped, ilk regl gibi birçok konuda makale bulabilir. Eğer herhangi bir sorusu olursa, KizlarArasinda uzmanları sağlıklı, olumlu ve tutarlı tavsiyelerde bulunabilir.

Utangaç bir kızınız mı var?

Belki de kızınız ergenlikle ilgili olarak sizinle konuşmayı kabul etti çünkü harika bir yol buldunuz; bunu bizimle paylaşmaya ne dersiniz?