Dünyadaki kadınlardan yeni yıl dilekleri

Sağlık
6/02/2020
Bir değişiklik yapmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Dünyadaki kadınların dikkat çeken yeni yıl dileklerinden oluşan bir liste yaptık. Neden mi? Size ilham versin diye…

Koca bir yılın geçip gittiğine inanmak güç. Şimdi yepyeni bir başlangıç yapıp, geçmiş yıldan kalan olumsuzlukları bir kenara bırakmak gerek. Yeni yıl beklentilerinizle ilgili ipuçlarına ihtiyacınız varsa, listemize göz atın.

Daha güçlü olmak istiyorum

Geçen yıl çocuk sahibi oldum, birçok stres yaşadım. Sonuç olarak kendime bakmak için ne vaktim, ne de enerjim vardı. Spor yapan, beslenmesine dikkat eden biriydim. Dolayısıyla bu yıl tekrar spora gideceğime, eski skinny kotlarıma gireceğime, daha güçlü ve mutlu hissedeceğime dair kendime söz verdim.

Bella ile aynı fikirde misiniz?

Evde yapabileceğiniz pilates egzersizleri için makalemize göz atın.

Yeni bir dil öğreneceğim

Her zaman başka bir dil konuşmak istemişimdir. Ama tabii yoğun işim ve çocuklara ayırdığım zaman bu isteğimi gerçekleştirmemi engelledi. Fakat bu yıl elimden geleni yapacağım, eşimden, ailemden daha fazla destek isteyeceğim ve Fransızca öğreneceğim. Böylece Fransa’ya tatile gitmek için bir sebebimiz daha olacak.

Kristin Petty, 39, Betty’nin (2)annesi, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Telefonu bir kenara bırakacağım

İnsanların ™’u telefonuma yapışık yaşadığımı söylüyor. Sürekli uygulamalar arasında dolanıp duruyorum. Çocuklarımın da aynı şeyi yaptıklarını fark ediyorum. Evden çalıştığım için üretkenliğimi de olumsuz etkiliyor. Bu sene telefonuma gerekmedikçe, çok acil bir durum olmadıkça bakmayacağım. Çocuklarımın da aynı şekilde davranmasını bekliyorum.

Lucia Jameson, 40, Toby (3) ve Max’ın (6) annesi, İngiltere

İltifatları kabul edeceğim

Çocukken iltifatları kolaylık kabullenmemem gerektiği öğretildi. İltifatlara karşı “teşekkürler” demek ayıptı, gururluydu, kabaydı. Çocuklarımı büyütürken, fark ettim ki iltifat karşısında zarif bir gülümsemeyle teşekkürler diyebilmek ve iltifatı kabul etmek çok önemli. Gerek işimle ilgili, gerekse görünümümle ilgili iltifat aldığımda artık kabul edeceğim ve bunun güzel bir şey olduğunu çocuklarıma da öğreteceğim. Umarım bu davranışım çocuklarımın özgüvenlerinin gelişmesine destek olur.

Felicity Russo, 40, Gabriel (12) ve Samuel’in (14) annesi, Roma, İtalya

Konfor alanımdan uzaklaşacağım

Birçok arkadaşım birlikte dans kurslarına gidiyorlar. Her zaman katılmayı arzuladım fakat genç kızlık dönemimden beri dans etmediğim için utanıyorum. Yeni yılda onlara katılacağım. Arka sıralarda saklanarak dans edecek olsam dahi buna değer. Hiçbir şey tahmin ettiğim kadar kötü olamaz ve çok hoşuma gideceğinden de eminim.

Maria Rodriguez, 37, Sofia (3) ve Isabella’nın (5) annesi, Sevilla, İspanya

Günlük tutacağım

Kız kardeşim çocukluğunda yazdığı günlükleri gösterdiğinden beri, günlük tutacağıma dair kendime söz vermiştim. Onun günlüğünü okurken geçmişten bazı güzel anları tekrar yaşadığımı hissettim. Aynı şeyi gelecekte kızım da hissetsin istiyorum. Günde sadece birkaç cümle olsa bile, kızıma çok güzel bir armağan olacağını düşünüyorum.

Anika Shan, 40, Pari’nin (2) annesi, Yeni Delhi, Hindistan

Uçma korkumu yeneceğim

Bahreyn’de eşim ve oğlumla birlikte yaşıyorum. Ailemin büyük kısmı İngiltere’de, dolayısıyla uçakla sıkça seyahat etmek zorunda kalıyorum. Genç yaştan beri uçuşlarda çok büyük endişe duymuşumdur. Midem bulanır, nabzım hızlanır ve kendimi çok kötü hissederim. Geçen sene neredeyse hiç uçağa binmedim. Bu yıl profesyonel yardım alıp, korkumu yeneceğim. Hayat tatillerin tadını çıkaramayacak kadar uzun değil!

Rachel Lafferty, 31, Carl’ın (3 aylık) annesi Manama, Bahreyn

Kendime daha fazla vakit ayıracağım

Aile olarak hayatımız çok yoğun. Çocuklar okul tatiline girdiğinde birlikte geziyoruz. Eşim de ben de tam zamanlı çalışanlarız. Arkadaşlarım kendileri için zaman ayırıyor fakat ben çok nadiren kendim için bir şey yapıyorum. En son 2015’te saçımı kestirmiştim! Yeni yılda her hafta kendime vakit ayıracağım. Masaj, manikür ya da uzun bir yürüyüş… Ne olursa olsun.

Jane Durand, 48, Sophie (16) ve Toby’nin (13) annesi, Paris, Fransa

Mutfakta daha fazla zaman geçireceğim

Yeni anne oldum; zaman benim için çok kısa ve şu an günler çok yoğun geçiyor. Sonuç olarak evde çok nadiren yemek yapıyorum. Bu konuda genellikle annem destek veriyor. Yemek yapmayı öğrenmeyi ve anneme yük olmamayı çok istiyorum.

Yaren Osman, 30, Aydın’ın (6 aylık) annesi, İstanbul, Türkiye

Daha fazla fotoğraf çekeceğim

3 yıl önce harika bir hediye aldım, bir fotoğraf makinesi. O gün bugündür hiç kullanmadım. Daha fazla fotoğraf çekmek, çocuklarımın ileride bakabileceği güzel bir albüm oluşturmak istiyorum. Bu sene, kameramı kutusundan çıkarıp fotoğraf çekmeye başlayacağım.

Natalia Petrov, 37, Anna (6), Dina (8), ve Elena’nın (14) annesi, moskova, Rusya

Bu makale, kadınları her güçlü olmaları ve ışıltı saçmaları için cesaretlendirmeyi amaçlayan Pantene’nin katkılarıyla oluşturulmuştur. Sizin yeni yıl dilekleriniz var mı? Bizimle paylaşın.