Başarılı kadınların 10 alışkanlığı

Sağlık
24/10/2018
Hepimiz başarıyı farklı şekillerde ölçeriz. Anneler içinse başarı, bir alışkanlıktır. İşte başarılı kadınların her gün yaptıkları 10 alışkanlık!

İster ev hanımı isterse kariyeri olan bir anne olun, biliyoruz ki çok meşgulsünüz! İşte bu yüzden de başarılı olmak mükemmel olmak değil, günlük alışkanlıkları devam ettirebilmektir. Başarılı kadınların 10 alışkanlığına bir göz atın. Başarılı olmanın hiç de zor olmadığını göreceksiniz.

1. Yardım isterler

Başarılı kadınlar onları destekleyen takım arkadaşlarına sahiptir. Bu iş arkadaşı da olabilir, eş ve çocuklar da. Ve bu insanlara güvenmekten korkmazlar.

2. Kendi savaşlarını kendileri seçerler

Her şeyi başarabiliriz ama her şeyi aynı anda yapamayız. Başarılı kadınlar bunun farkındadır ve neyin önemli olduğuna karar verip bazı şeyleri de bir kenara bırakırlar.

3. Kendilerine inanırlar

Hepimizin kendinden şüphe ettiği bazı anlar vardır ama bu konuda yalnız değiliz. Herkes böyle anlar yaşayabilir. Başarılı kadınlar iyi yaptıkları şeyleri bilir ve üzerine giderler.

4. Kendilerine bakarlar

Uçakta da gaz maskesini önce kendinize takmanız söylenir ya... Aynen onun gibi hayatta da başkalarına yardım etmeden önce kendinize yardım etmeniz gerekir. Eğer bedeninize iyi bakmıyorsanız, egzersiz yapmıyor ve sağlıklı beslenmiyorsanız yaşamınızda önem verdiğiniz kişilere de bakamazsınız.

5. Kimse mükemmel değildir

Sürekli mükemmel olmaya çalışmak enerjinizi tüketir. Kusurlu taraflarınızı kabul etmekse sizi özgürleştirir. Başarılı kadınlar daha etkileyici ve etkindir çünkü kendi hatalarını ve kusurlarını kabul ederler.

6. Küçük şeylerden mutlu olurlar

Hayat küçük kazanımlarla doludur. Biraz gözlerinizi kapatarak bunların farkına varmak bize ilerlemek için gereken enerjiyi geri kazandırır.

7. Kendilerini başkalarıyla kıyaslamazlar

Hepimizin yaşadığı zorluklar ve başımıza gelen iyi şeyler bize aittir. Bunları başkalarının kazanımlarıyla ya da kayıplarıyla kıyaslamak bize hiçbir şey kazandırmak. Bunun yerine sahip olduğunuz güçlü ve zayıf yanlara odaklanarak başarıya ulaşabilirsiniz. 

8. Hatalarından ders çıkarırlar

Hepimiz hata yaparız, kendinizi yıpratmayın. Başarılı kadınlar hatalarını kabul eder ve onlardan ders çıkarmaya bakar.  

9. Ne zaman hayır demeleri gerektiğini bilirler

Hayatımız yoğun ve birbiriyle çakışan bir sürü aktivite bizi bekliyor. Her şeye "Evet" demek mümkün değil. "Hayır" diyebilmek ve sadece seçtiği şeylere odaklanmak başarılı kadınların sahip olduğu bir başka özellik.

10. Başarılarını paylaşırlar

Başarılı kadınlar iyi takım oyuncularıdır aynı zamanda. Deneyimlerini diğerleriyle paylaşarak, onlara ilham verir ve genç nesillere örnek olurlar. İşte size büyümekte olan kızınıza verebileceğiniz birkaç tavsiye.

Sizi başarıya götüren alışkanlıklarınızı diğer kadınlarla paylaşmaya ne dersiniz?