Kendinize en azından günde 30 dakika ayırın

Kendinize en azından günde 30 dakika ayırın

Eğer ne yapacağınızı bilmediğiniz yarım saatiniz varsa, bu vakti kendinize ayırın ve rahatlamaya çalışın…


Yarım saat… Kulağa pek uzun bir zaman gibi gelmiyor değil mi? Fakat basit ya da zor işlerin oluşturduğu büyük tablonuza bakınca, işten eve, alışverişe, mutfağa, çamaşır yıkamaya, çocuklara yemek hazırlamaya kadar, kendinize 30 dakika ayırmak birden imkansız gibi görünmüyor mu? Bu programınızda kendinize vakit ayırmak sizi rahatlatacak ve her şeyin dahaş kolay ilerlemesini sağlayacak.

 

Yüzünüze özen gösterin

Nemlendirici bir yüz maskesi kullanın. Biliyoruz, kulağınıza klişe geliyor ama sizi inanılmaz rahatlatacak. Ayrıca dışarı çıkmadan önce vaktiniz varsa yeni öğrendiğiniz bir makyaj ipucunu deneyin.

 

Kahvenizi özenle hazırlayın

Hazır kahve ya da poşet çaydan ziyade kahveyi gerçek çekirdekten çayı da demleyerek yapın. Tarçın kullanarak her iki içeceğe de farklı bir lezzet katabilirsiniz. Kahvenizi sıcak çikolata ile karıştırmayı da deneyebilirsiniz.

 

Mutlaka okuyun

En sevdiğiniz derginin sadece sayfalarında gezinmeye vaktiniz oluyor. Bir türlü okuyacak vakit bulamıyorsunuz. Mutfağınıza güzel bir sepet koyun okuyamadığınız makaleleri buraya yerleştirin. 

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Yarım bıraktığınız kitaba her gün 30 dakika ayırmak bile çözüm olabilir.

 

Mektup ya da kartpostal gönderin

Kaybolmuş bir sanat! Artık kimse mektup ya da kartpostal göndermiyor. Ama alan kişi için ne kadar hoş olacağını tahmin edebilirsiniz. Uzaktaki bir arkadaşınıza sürpriz yapın!

 

Hedef belirleyin

Eğer uzun süredir yapılacaklar listenizde olan şeyler varsa ve yapamıyorsanız, gözden geçirmenin tam sırası. Kısa bir tatil planlamak, bir kursa yazılmak, boyalar almak gibi…

 

Her ne yapacaksanız yapın aklınızda 30 dakika olsun… Bu kaçışların amacının rahatlamanız olduğunu unutmayın. Tek ihtiyacınız olan biraz zaman olabilir! 

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

Önerilerinizi dinlicem kendime vakit ayirmiyorum evet��

  • Şikayet et

Maleswf bunların hiçbirini yapamiyorum bebeğimden dolayı bütün gün sersem gibi geziniyorum peşinde :(

  • Şikayet et

Kadınlar bazen aileye yetişmeye calısırken kendini kaybediyor, kesinlikle kendimizi ıskalamayalım ;)

  • Şikayet et

Kesinlikle katılıyorum ve kendimi bildim bileli uygulamaya çalışırım.Bu bana daha fazla bir enerji , motivasyon ve moral artışı sağlar. Benim zevklerim kahvemi yapıp kitabımı dergimi almak küçük bir atıştırmalıkla kendimi ödüllendirmek ve şimdilerde maillerime bakmak.Yarım saatten sonra daha güçlü daha sevgi dolu ve daha isteyerek ev işlerine merhaba demek.Ancaktavsiyem genç arkadaşlarımız süreyi abartmasınlar. Sonra bu boş zaman işler yetişmeyince vicdan azabı olarak geri döner.:))

  • Şikayet et

keşke yapabilsem günde 10 dk bile bana yeter

  • Şikayet et