Etkileyici bir ilk izlenim için bilmeniz gerekenler

Sağlık
26/02/2020
Yaklaşan bir iş etkinliği ya da iş görüşmesiyle ilgili olarak gergin mi hissediyorsunuz? Kendinizi daha güvende hissedeceğiniz ve göz kamaştırıcı bir ilk izlenim bırakacağınız ipuçlarını sizin için listeledik.

İlgili davranın

Çoğumuz, ne söyleyeceğimiz veya yeni tanıştığımız insanların bizi nasıl ilginç bulacakları konusunda endişeleniriz. En iyi yolu onların sizinle değil, sizin onlarla ilgilenerek sorular sormanızdır. İnsanların sormak istediği şeyleri düşünün ve bu soruları kendiniz sorun. Birkaç dakika süren küçük konuşmalarda ne kadar çok şey öğrendiğinize şaşıracaksınız.

Söyleyecek ilginç bir şeyiniz olsun

İster tatilden dönmüş, isterse bütün hafta sonunu evde geçirmiş olun bir iki ilginç hikaye garip sessizliği bozmaya yeter. Bir fıkra, başınıza gelen komik bir olay ortamın gerginliğini azaltır. Aldığınız güzel tepkiler de özgüveninizi arttırır.

Gülümseyin!

Sağlıklı bir gülümseme genellikle göz ardı edilir fakat kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Oral-B Şarjlı Diş Fırçalarından size uygun olanı seçin. Her zaman diş ipi kullanarak, genel ağız sağlığınızı koruyun ve nefesinizi taze tutun. Gülümsemek istemiyorsanız bile bir deneyin. Başkaları da sizi takip edecek ve onların gülümsemesiyle daha mutlu hissedeceksiniz.

Sahte olmayın

Yeni insanlarla tanışmak zor olabilir. Dürüst olun ve söylemek istediklerinizi uyumu bozmadan, samimi bir şekilde söyleyin. Özgüvenin anahtarı, kendi fikirlerinize güvenmek ve samimi olmaktan geçer. İnsanlar fikirlerinizi uyumlu bir biçimde aktardığınızda dürüstlüğünüz ve onlardan farklı düşünme beceriniz sayesinde size takdir edecektir. Sonuçta herkes aynı şeyi düşünse hayat çok sıkıcı olurdu.

Beden diline dikkat

Açık fikirli olun. Tüm bedeninizle konuştuğunuz kişiye doğru dönün ve konuşurken göz temasından kaçınmayın. Aksesuarlarınızla veya giysinizle uğraşmak dışarıdan rahatsız edici olabilir, bu yüzden konuşurken bedeninizin ne yaptığını düşünün.

Cesur hissediyorsanız, ipucu edinmek için kendinizi videoya çekip izleyebilirsiniz (Bir aile toplantısından ya da düğünden bir video olabilir). İlham almak için diğer kadınların özgüven hikayelerine bu makaleden ulaşabilirsiniz: Dimdik durabilmek: 4 Kadın ve onların özgüven hikayeleri

Gerçekten dinleyin

Sadece sormak için sormayın. Verilen cevabı merak ediyorsanız sorun ve dinleyin. Gergin olduğumuzda öylesine bir soru sorabilir ve daha cevabı almadan bir sonraki soruyu düşünmeye başlayabiliriz. Sakin olun ve konuştuğunuz kişinin ne söylediğine dikkat edin. Konuşmanın ne yöne gideceğini merak etmeyi bırakın ve yönlendirmeye çalışmayın.

Sizi iyi hissettiren bir şey giyin

Daha önce çoğu kez giymiş olmanız hiç önemli değil, kimsenin fark etmeyeceğine bahse gireriz. Tüm akşamı size dar gelen bir gömlek ve çekiştirip durduğunuz bir etekle geçirmek istemezsiniz. Kaldı ki bu sizi rahatsız hissettirir. İletişim kurarken de özgüveninizi altüst edebilir. Eğer mümkünse geceden ne giyeceğinizi düşünün ve hazır edin. Bu durumda son dakika ne giyeceğim paniğine kimsenin ihtiyacı yok.

Eklemek istediğiniz ipuçlarınız mı var? Hadi, bizimle paylaşın!