Yeni yılda da güvenle gülümseyin

Sağlık
20/02/2020
Gülüşünüzün yeni yılda da ışıl ışıl olmasını istiyorsanız, bembeyaz dişler için en basit ipuçlarımıza göz atın! Hem de diş hekimine gitmenize gerek kalmadan…

Para harcamadan ya da diş hassasiyeti yaşamadan da gülüşünüzü beyazlatabilirsiniz. Bu kolay ve masrafsız beyazlatma önerilerimizi deneyin.

Beyaz tişört kuralı

Şu kuralı asla unutmayın: Beyaz tişörtünüzü lekeleyen her şey dişlerinizi de lekeler. Çözümü kolay. Dişlerinizi lekeleyebilecek bir şey içerken pipet kullanın. Kola tamam ama kahveyi de mi pipetle içeceğiz diyorsanız, hayır. Kahvenin yanında da her yudumdan sonra su içerek ağzınızı temizleyebilirsiniz. Ayrıca köri sosu, soya sosu, koyu renkli dağ meyveleri ve pancarın da dişleri lekelediğini unutmayın. Bu gıdaların yanında su içerek, lekelenmeyi önleyebilirsiniz.

Diş ipini ihmal etmeyin

Diş fırçalamak, diş yüzeyinin yalnızca p’ini temizler. Diş aralarına da erişebilen bir fırça ve diş ipiyle gülüşünüzü sarartan plak oluşumunu engelleyin. Diş hekimleriyle birlikte tasarlanan Oral-B şarjlı diş fırçalarına göz atın.

Kırmızı rujun yeri her zaman özel

Kırmızı ruj yılbaşı akşamına en çok yakışan renklerden biri. Sadece şıklığıyla kalmayıp gülüşünüzü de anında bembeyaz gösterir. Sanılanın aksine kırmızı renginin kendisi değil, içindeki mavi alt tonlar sarı rengi bastırarak beyaz görünmesini sağlar.

Peynirle gülümseyin!

Yemek yedikten sonra bir parça da peynir atıştırın. Peynir yemeklerdeki asidi etkisiz hale getirir ve diş minesini yıpranmaya karşı korur. Dolayısıyla da diş renklenmesini önler. Bonus olarak içeriğindeki yüksek kalsiyum sayesinde diş ve kemik sağlığının korunmasına destek olur.

Baloncuklardan kaçının

Beyaz dişler için, gazlı içeceklerden uzak durum. Gazlı içeceklerdeki baloncuklar diş minesinin erozyona uğramasına sebep olur ve lekelenmeyi tetikler. Gazlı içecekler içerken mutlaka pipetle için.

Akıllı atıştırmalıklar

Canınız tatlı çektiğinde, çilek yiyebilirsiniz. İçeriğindeki malik asit tükürük salgılanmasını arttırdığı için yerken dişlerinizi temizler. Çilek sevmiyorsanız, tuzsuz kuruyemiş tercih edebilirsiniz. Kuruyemişler de dişlere yüzey temizliği yapar.

Diş fırçanızı değiştirin

Temel bakımın önemini unutmayın. Maksimum beyazlık için şarjlı diş fırçalarını tercih edin. Salınımlı/döner başlıklı Oral-B şarj edilebilir diş fırçaları, diş hekimlerinden esinlenerek tasarlanmış çevreleme hareketiyle her dişi ayrı ayrı temizler. Oral-B Professional Care 7000 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Fırçalama sonrası bekleyin Dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç saniye diş macununu ağzınızda tutun. Böylece dişlerinizi koruyan florürden daha çok faydalanabilirsiniz. Sigarayı bırakın Haberiniz var mı sigara dişleri sarartıyor! Şaka bir yana, sigara tüm sğalığınız için zararlı olmasının ve dişleri sarartmasının yanı sıra diş eti çekilmesinin de başlıca sebebi. Güneşe çıkın Bronz ten dişleri olduğundan daha beyaz gösterir ve ayrıca sizi harika hissettirir! Gülümseyin! Kocaman bir gülümsemeden daha güzel ne olabilir ki? O yüzden gülümseyin, yeni yıla gülümseyerek girin! Diş beyazlatma ile ilgili sizin ipuçlarınız neler?

Bizimle paylaşın!