Hayatınızdaki en önemli gülümsemeye özen göstermek

Sağlık
31/01/2019
Çocuğunuzun ağız sağlığını işin başında garantiye almanın yolları..

Herkes çocuğunun harika dişlere sahip olmasını ve güzel gülümsemelerini korumalarını ister. Bu yazıda, çocuğunuz için doğumdan ergenliğe kadar kullanabileceğiniz ipuçlarını bulabilirsiniz.

  • Çocuğunuz bebekken, dişleri ortaya çıkmadan diş etlerini temizleyebilirsiniz. Plak temizliği için çocuğunuzu besledikten sonra küçük nemli bir bez veya gazlı bezle diş etlerini silebilirsiniz.
  • Üç yaşına gelene kadar çocuğunuzun dişlerini siz fırçalayın ve en azından sekiz yaşına kadar diş fırçalamasını kontrol edin. Çoğu insan bebek dişlerinin önemli olduğunun farkında değildir. Bebek dişleri çocuğunuzun düzgün çiğnemesine, konuşma gelişimine yardımcı olur, yüzünü şekillendirir ve hatta yetişkin dişlerine rehberlik eder.
  • Birlikte diş fırçalamak hem iyi bir örnek oluşturur, hem iyi alışkanlıklar edinmesini sağlar, hem de sizi izlemek çocuğunuzun öğrenmesine yardımcı olur.
  • Çocuğunuzu günde en az iki kere dişini fırçalaması için teşvik edin. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kendi diş fırçalarını seçmelerine izin vermektir. Oral-B®'nin Stages adında çocuklara özel harika bir koleksiyonu var. Özellikle ergenlikten küçük çocuklar için birçok klasik ve şarj
  • Çocuklarınız için şarj edilebilir bir diş fırçası kullanmayı düşünün. Çiğneme yüzeylerini en iyi şekilde temizlemek için tasarlanmış eşsiz bir modelleri var. Ayrıca, küçük bir ağızdaki arka dişlere ulaşmak için daha küçük fırça başlıklarına sahipler.
  • Çok fazla diş macunu kullanmayın. Bir bezelye büyüklüğünde diş macunu yeterlidir. Çocuğunuzun diş macununu yutmayıp, ağzında tutarak suyla çalkalamayı öğrendiğinden emin olun.
  • Eğer çocuğunuz diş teli kullanıyorsa, etrafını iyice fırçaladığından emin olun. Altı ayda bir diş hekimi kontrolüne götürün.