Market alışverişiniz ailenizin diş sağlığını etkiliyor mu?

Sağlık
4/02/2020
Market alışverişinizdeki değişiklikler ailenizin ağız ve diş sağlığını ne kadar etkiler?

Ekmek ve süt gibi temel maddelerden, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklara kadar markette satın aldığınız birçok gıda ağız sağlığı da da genel sağlığınız hakkında önemli bilgiler verir. Birçoğumuz iyi hissetmek için iyi beslenmemiz gerektiğini biliyor ve bu yüzden de diyetimize son derece büyük bir önem gösteriyoruz. 

İş dişlere geldiğinde, önemli olan tek şey hangi yiyeceği seçtiğiniz değildir. Diş macununun da ailenizin diş sağlığını etkilediğini biliyor muydunuz? Peki ailemizin diş minesini korumak ve en iyi gülümsemelerini göstermeleri için nasıl seçim yapacağız?

"Gündelik basit bir kararın genel sağlığımızda olduğu kadar ağız sağlığımızda da nasıl büyük bir etkisi olduğunu öğrenmek şaşırtıcı olabilir. Akıllı kararlar almak için marketteki gıdalarla ilgili bilgi sahibi olmak bu yüzden önem taşıyor."

İçecekler

Hayır: Gazlı içecekler, meyve suları

Evet: Su ya da süt

Meyve suyu gibi içecekler yüksek oranda asit içerir ve diş minesini zaman içinde eritirler. Su ya da süt içerek diş minesi erozyonunun önüne geçebilirsiniz. 

Yiyecekler

Hayır: Limonlu tatlılar

Evet: Peynir tabağı

Yemekten sonra ferahlatıcı bir limonlu tatlı gibisi yoktur ama kalsiyum açısından zengin besinler tercih ederek dişlerinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca peynir tükürük oluşumunu hızlandırarak diş minesi erozyonuna sebep olan asidi azaltır. 

Diş macunu

Hayır: Sıradan floridli diş macunu

Evet: İpana Pro-Expert diş macunu

Piyasadaki diş macunlarının 'ından fazlasının günümüzün asitli beslenme biçimine göre tasarlanmadığı biliyor muydunuz? Sonuç olarak da nüfusun P'si* diş minesi kaybından etkileniyor, bir kısmı da her yıl diş minesinin 'u kaybedebiliyor! Stanöz Florid Kompleksinden oluşan ve aside karşı dişleri koruyan ipana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin! Diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

İpana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin!

Dünyada diş hekimlerinin tavsiye ettiği 1 numaralı diş macunu olan İpana Pro-Expert Diş Macunu Stanöz Florid Kompleksinden oluşur ve diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır: 

  • Çürükler
  • Tartar
  • Diş etleri
  • Diş minesi
  • Plak
  • Diş lekeleri
  • Hassasiyet
  • Nefes 

"Ailenizin ağız ve diş sağlığını korumak için İpana Pro-Expert Diş Macununda bulunan Stanöz Florid Kompleksi, bu diş macunu akıllı bir seçim yapıyor. Ağız sağlığı bakımınızın bir parçası olarak İpana Pro-Expert diş macunu kullanarak, ailenizin gülüşünün emin ellerde olmasını sağlayın."

İpana Pro-Expert Diş Macununu seçin, daha sağlıklı ve daha güçlü dişlerin farkını kendiniz keşfedin. 

*Plağa karşı korumada sıradan diş macununa kıyasla. **Aside karşı sıradan diş macununa kıyasla 

*İngiltere, Bartlett 2013