Oral-B ile Diş Fırçalamayı Çocuklar İçin Eğlenceli Hale Getirin

Sağlık
20/04/2020

Diş fırçalamayı çocuklar için eğlenceli hale getirin 

 

Çocuklara diş fırçalama alışkanlığını küçük yaşta kazandırmak önemlidir. Oral-B’den bu konuda destek alabilirsiniz.  Oral-B’den çocuklar için diş fırçalamayı eğlenceli hale getireceğiniz öneriler: 

 

- Oral-B Disney® Magic Timer™ uygulamasını App Store veya Google Store’dan indirin. Disney’in eğlenceli karakterleri ile çıkarmalar kazanın ve akıllı zamanlayıcı ile çocuğunuzun eğlenerek dolu dolu 2 dakika geçirmesini ve dişlerini tam da gerektiği gibi fırçalamasını sağlayın. 

 

-Çocuğunuzun bayılacağı karakterlerin olduğu bir diş fırçası bulun. Disney®’in eğlenceli karakterleri Oral-B Çocuk Diş Fırçalarında! Frozen’ın Elsa’sı, Yıldız Savaşları karakterleri ve çok daha fazlasını keşfedin! 

 

*3 yaş ve üzeri çocuklar için Oral-B Şarjlı Diş Fırçaları güvenlidir ve etkin fırçalama deneyimi sunar. 

 

- Birden fazla çocuğunuz varsa, tüm çocukları diş fırçalama deneyimi için aynı anda banyoya çağırın. Her birinin yaşına uygun bir fırçası olsun. 

 

-Çocuğunuzun en sevdiği şarkıyı söyleyin veya en sevdiği parçayı çalın. Bu fırçalama sırasında onların dikkatini başka yöne çekerek diş fırçalamanın daha keyifli bir deneyim olmasını sağlar. 

 

- Diş fırçalamayı göstermek için dişlerini çocuğunuzla birlikte fırçalayın. Fırçayı tutarak ona destek olabilir ve böylece diş macununu yutmadığından da emin olursunuz. 

 

-Fırçalama esnasında onu hafifçe tutabilirsiniz. Çocuklar bazen, başlarını fırçadan uzaklaştırabilir. Kucağınıza oturtun ve başının arkasından hafifçe destekleyin. 

 

-Komik suratlar yaparak gülmesini sağlayın. Her güldüğünde birazcık daha dişi fırçalayın. 

 

- Takdir ve cesaret olumlu davranışların devam ettirilmesinde önemlidir. Ağızlarını açıp fırçalamanıza izin verdiklerinde takdir edin. 

 

-Olumlu olun, asla vazgeçmeyin ve yalnız olmadığınızı unutmayın! 

 

Çocuğunuz için iyi ağız ve diş bakımı için  Oral-B ürünlerini keşfedin.