Aile sağlığı için harekete devam

Sağlık
8/04/2020
İnsanların ihtiyaç duydukları egzersizin miktarı, kişiden kişiye değişir. Buna paralel olarak formda kalmak ve sağlıklı olmak için başlanılan aktiviteler de farklı olacaktır. Ancak yine de her ailenin her gün takip etmesi gereken belirli temel kurallar var.

Çocuklar ne kadar spor yapmalı?

Sağlıklı bir çocuğun kalp kaslarını güçlendirmesi için harcaması gereken asgari süre bir saattir. Yazın bisiklet sürmek veya patenle kaymak iyi bir fikir olabilir; kışın yapacakları fiziksel aktivite ise en sevdikleri müzikle dans etmek olabilir.

Anne ve babaların günlük egzersiz ihtiyacı

Yetişkinler için gerekli olan asgari süre ise yarım saatlik bir çalışmadır. Bir spor salonuna katılmak en iyi seçenek olabilir; ancak bu, çoğu kişi için mümkün olmuyor ne yazık ki! Aslında ihtiyacınız olan şey çok basit: "Daha fazla yürümek!" Günde bir saatlik yürüyüş kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Aslında sayısız egzersiz seçeneği var ve sizi sağlıklı tutmak için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek elbette size kalmış.

ÖNEMLİ!

Kendinize fazla yüklenmemek için aktivitelerinizin hızına dikkat etmelisiniz! Sağlık durumuz ile ilgili şüpheleriniz varsa aktif bir fiziksel çalışmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.