Moda kurallarını yıkın!

Güzellik
8/04/2020
Hafta sonu tatilinde bavulunuzu açtığınızda külotlu çorabınızın yanınıza aldığınız bir tanecik elbiseyle uyuşmadığını fark ettiniz ya da bu sabah puanlı bluzunuzu ekoseli eteğinizle birlikte giymişsiniz. Eyvah! Takmayın kafanıza. Moda kuralları zaten yıkılmak için koyulmuştur!

 

Kural 1: Puanlı kıyafetlerle çizgilileri karıştırmayın

Kırmızı bavul

Eğer iyi şekilde kombinlenirse, bu motifler birlikte oldukça hoş görünür. Sadece dengeye dikkat edin. Kalın çizgileri minik çiçekli baskılarla kombinleyin. Düz zemin üzerindeki ince çizgiler, büyük baskı desenlerle de çok iyi durur.

Kural 2: Eğer 44 ve üzeri bedenseniz boyuna çizgilerden uzak durun

44 Beden ve üzeri kadın

Belki çok zayıf değilsiniz ama bu arka planda gözden uzak kalmanıza sebep değil. Kıvrımlarınızı boyuna çizgilerle ortaya çıkarmaktan çekinmeyin. Sizi daha zayıf göstermeyecekler belki ama stilinize ve karakterinize canlılık katacaklar.

Kural 3: Parıltıları ve simleri sadece gece kullanın

Parıltılı Yüzey

Nedenmiş o? Gün içinde de simli ve parıltılı giysiler sizi canlı gösterebilir. Sadece abartmadan kullanmalı. Eğer simli bir mini etek giyecekseniz, üzerine mutlaka tek renk bir bluz ya da tişört giyerek, blazer ceket ve babetlerle tamamlayın.

Kural 4: Tasarımcı butikleri moda tutkunları içindir

Ceket giyen kadın

Böyle dükkanlarda genelde muhteşem günlük ve basit giysiler olur. Çok iyi kesimli tişörtler, mini yün ceketler, moda desenli penye elbiseler gibi. Bu temel parçalar zor günlerde gardırobunuzu destekler (“Giyecek hiçbir şey bulamıyorum” demezsiniz.)

Kural 5: Yeni sezon, yeni ayakkabı

Sarı ayakkabı

Bu tedavülden kalkmış kuralı unutun! Eğer doğru kullanılırsa, mevsimlerin umurunda olmayan tek şey ayakkabılardır. Yağmur çizmeleriniz yazın şortunuzla harika olabilir. Biraz daha ileri gidip kışın sandaletlerinizi uzun, kalın çoraplarla deneyebilirsiniz.