Eşinizin ihtiyaç duyduğu gardırop düzenleme önerileri

Güzellik
28/02/2020
Eşinizi olduğu gibi seviyorsunuz ama bu onun giysilerini ve gardırop düzenini sevdiğiniz anlamına gelmiyor! Öyleyse neden yepyeni bir görünümle yeni yıla başlaması için ona yardımcı olmuyorsunuz?

Stiline düşkün erkekler, en yeni moda trendlerine neredeyse kadınlardan bile daha fazla para harcıyorlar. Ancak eşiniz bu insanlardan biri değilse, sizin müdahale etmeniz gerekebilir. Onu aynı kot pantolon ve tişört içinde sevmediğinizden değil tabii ama tanıştığınız günden bu yana kıyafetleri neredeyse üniforması gibi oldu ve siz de yenilenme zamanını geldiğini hissediyorsunuz.

Gardırobu temizledikten sonra alışveriş yapılması sorunu düzeltecektir. Kendinize romantik bir öğle yemeği ısmarlamayı da unutmayın ve bu vakti eşinizle aşk tazelemek için değerlendirin.

1. Eğlence faktörü

Gardırobunuzu yenilerken ilk sormanız gereken soru, “Bu giysi beni mutlu ediyor mu?” Eşinize tüm kıyafetlerini denetin ve içinde mutlu hissedip hissetmediğini sorun. Yıllardır dolapta duruyor ve üzerine olmuyorsa yolları ayırmanın vakti gelmiştir.

2. Bumerang modasına dikkat

Kadın kıyafetlerinde olduğu gibi erkek modası da geri gelir ve eski giysiler bir anda değer kazanır. Eğer eşiniz dolapta, tekrar moda olur diye kıyafet saklıyorsa bunlara da göz atın. İpek gömlekler, fular, fitilli kadifeden pantolonlar… Belki tekrar giyebilir. Ayrıca kilo aldıysa ya da verdiyse üzerine olmayan eski giysileri de atın.

3. Kot pantolon tercihlerine göz atın

İlginç bir şekilde erkekler artık farklı tasarımlarda ve kaliteli kumaşı olan kotlara para harcamaya başladı. Artık yüksek belli, bol paçalı baba kotları pek giyilmiyor. Kot mavisi yerine farklı renklerde ve skinny modeli olan kotlar erkekler arasında da tercih sebebi. Kot pantolona yatırım yapmak iyi bir fikir. Üç farklı markadan kot deneyerek ona en uygun olanı bulun.

4. Renk ekleyin

Aynı gömlek, tişört ya da hırkayla mı geziyor? Önemli değil. Stil yerine rengi değiştirin. Yosun ya da zeytin yeşili, taba, kırmızı ve portakal tonları bu sene moda. Tarzını değiştirmeden, hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

5. Modern iş kıyafeti

Takım elbiseler sıkıcı olmak zorunda değil. Ekose ya da kapitone kumaşlar fark yaratabilir. Son zamanlarda bol ve çift cepli ceketler, son dönemlerin slim-fit modasına ilaç gibi geldi. Ayrıca desenli ipek kravatlar ve kravat iğneleri de takım elbiseleri canlandırmaya her zaman hazır!

6. Her tür durum için spor kıyafet

Hala vazgeçilemeyen bir moda. Ayrıca bu yıl spor ve gündelik kıyafetlerin birleştiği hibrid takımlar da giderek öne çıkıyor. Spor ceketlerin içine, kapüşonlu sweatshirt, kumaş pantolon altına spor ayakkabı giymek şehirli erkeklerin yeni tercihleri arasında.

Bu makale Ariel’in katkılarıyla hazırlanmıştır. Siz eşinizin nasıl giyinmesini istersiniz? Düşüncelerinizi paylaşın.